Brązowa Drużyna Mistrzostw Polski

Dodał: Milena Data: 2014-04-02 10:53:57 (czytane: 3401)

Bardzo dobry występ zaliczyła męska drużyna Młodzików ULKS Włoszczowice w składzie Szczepan Gondek, Marcin Wójcik, Tomasz Jaros i Jakub Babiarski, która na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zgierzu 22-23 marca wywalczyła brązowy medal i zdobyła tytuł II-go V-ce Mistrza Polski.
Na pochwałę zasługuje również postawa drużyny dziewcząt w składzie Eliza Starula, Justyna Lech, Eliza Suchorab, która rywalizację na Mistrzostwach zakończyła na VII miejscu. Troszkę szczęścia zabrakło Elizie Starula i Marcinowi Wójcik, którzy w konkurencji mikstów przegrali pojedynek o wejście do strefy medalowej i Mistrzostwa Polski zakończyli na V miejscu.

W rywalizacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się dla Szczepan Gondek, który w swoim debiucie zajął 10 miejsce, przegrywając pojedynek 4-6 o wejście do najlepszej ósemki Mistrzostw z przyszłym v-ce Mistrzem Polski zawodnikiem Łucznika Żywiec. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca: Marcin Wójcik – 13, Tomasz Jaros – 16, Jakub Babiarski 27. Dziewczynki zajęły miejsca: Eliza Starula - 22, Justyna Lech - 26, Eliza Suchorab – 35. Bardzo dobrze spisała się również Karolina Babiarska startująca wśród młodziczek starszych, wygrała pojedynek 1/16, a o wejście do najlepszej ósemki uległa zawodniczce Mewy Kołobrzeg 2-6 przyszłej v-ce Mistrzyni Polski i ostatecznie zajęła 12 miejsce.

W Mistrzostwach Polski Młodzików w Zgierzu startowało 196 zawodników z 32 klubów.