Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodał: Milena Data: 2019-06-24 16:06:12 (czytane: 3065)

Współcześnie coraz większa ilość firm zarówno w Polsce, jak i na świecie korzysta z monitoringu GPS, aby jak najskuteczniej zarządzać flotą samochodową. Za sprawą takiej technologii można w łatwy sposób kontrolować różne aspekty działania taboru.

Gabinet Okulistyczny, okulista Karol Waligóra
http://okulista-waligorakarol.pl,okulista Pińczów, gabinet okulistyczny pinczow, okulista Karol Waligóra, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badanie pola widzenia, refra

Plac Wolnosci 6. 28-400, Pińczów

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja
http://www.hotelnadstaranida.pl,hotel, restauracja, imprezy okolicznościowe, konferencje, sala konferencyjna, wesele, sala weselna, studniówki, sylwester, bal sylwestrowy, andrzejki

ul. Armii Ludowej 4. 28-400 , PińczówSystem GPS przestał być kojarzony tylko z możliwością lokalizacji danego pojazdu i wizualizowaniem jej na odpowiednim interfejsie. Wszystko z powodu jego obecnego stopnia zaawansowania, uwydatnionego przez liczne moduły oraz narzędzia.


gps1.jpg


Lokalizator

Podstawą monitoringu GPS jest odpowiedniej jakości lokalizator. To właśnie za jego sprawą istnieje możliwość zlokalizowania auta przy jednoczesnym śledzeniu jego trasy na bieżąco. Z tego powodu menadżer floty (lub inna osoba nią zarządzająca) może w każdym momencie zmienić trasę pojazdu w celu uniknięcia korków lub zmiany drogi na tę pozwalającą szybciej dotrzeć do celu.

Moduł paliwowy

Aby dane przedsiębiorstwo mogło działać jak najskuteczniej, niezbędne będzie kontrolowanie zużycia paliwa firmowej floty. W tym celu pomoże moduł zdolny do odczytania danych związanych z poziomem paliwa pojazdu i ich analizowania. Co więcej, przedstawia również momenty, w których kierowca zatrzymał się na stacji benzynowej w celu jego zatankowania. Za sprawą tych algorytmów nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyliczyć zużycie benzyny oraz ograniczyć nieprawidłowości (jak powszechne niestety wykorzystywanie służbowych samochodów do celów prywatnych w czasie pracy).

Telematyka

gps2.jpg

Obecnie sprzęt ten rozbudowywany jest o rozwiązania telematyczne. Mowa tu o dedykowanych specjalistycznych czujnikach służących do generowania danych związanych z eksploatacją każdego pojedynczego firmowego pojazdu. Następnie są one dostarczane do specjalnego programu służącego do ich analizy. Z tego powodu możliwe jest zarówno uzyskanie informacji co do aktualnego stanu technicznego pojazdu, jak i, chociażby stylu jazdy pracownika.

Podzespoły bezpieczeństwa

Można coraz częściej zaobserwować, że producenci monitoringów GPS jak Verizon Connect implementują do swoich produktów narzędzia bezpieczeństwa, mające na celu ochronę kierowcy przed różnymi sytuacjami. Wystarczy wymienić moduły automatycznie wzywające pomoc w przypadku wystąpienia wypadku, czy te ostrzegające managerów przed okolicznościami awaryjnymi występującymi na drodze.

Podsumowanie
Nie są to naturalnie wszystkie rozwiązania, którymi charakteryzuje się monitoring GPS. Po wszystkie informacje dotyczące konkretnego modelu najlepiej zwrócić się bezpośrednio do producenta.

/artykuł sponsorowany/


Zobacz także

Podczas 28 Finału WOŚP zagra dla DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ!

Dodane: 2019-10-16 13:44 - Komentarze  (0)  czytane (204)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka budowlana 1470m2, Busko-Zdrój, Łagiewniki Na sprzedaż
Cena: 79900zl

Mieszkanie/apartament 57.95 m2, 3pokoje, Busko-Zdrój, przy winnicy Zbrodzice (2B) Na sprzedaż
Cena: 259000zl

Oferowany Apartament 2B położony na piętrze dwukondygnacyjnego budynku składa się z salonu z aneksem kuchennym, 2 pokoi, łazienki, przedpokoju. Pierwszy etap kompleksu

Nowe mieszkanie/apartament 32m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (18) Na sprzedaż
Cena: 192000zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 37,94 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (33) Na sprzedaż
Cena: 222000zl

Mieszkanie bezczynszowe 37,94 m2 w Busku-Zdroju: przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Blisko strefy zdrojowej. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw

Nowe mieszkanie/apartament 47,31 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (31) Na sprzedaż
Cena: 272000zl

Mieszkanie 47.31 m2 w Busku-Zdroju, 2 pokoje, bezczynszowe. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Działki inwestycyjne/budowlane 12580m2, Busko-Zdrój, Bronina Na sprzedaż
Cena: 599000zl

Nowy dom 130m2, 2 garaże, budynek gospodarczy, działka 15a, Busko-Zdrój, Skotniki Duże Na sprzedaż
Cena: 549000zl

Oferujemy Państwu wybudowany w 2016r. dom jednorodzinny parterowy o powierzchni 100m2 + 26m2 garaż, w miejscowości Skotniki Duże, 8 km od Buska-Zdroju.

Atrakcyjna działka o pow. 4400m2, Borszowice gm. Imielno Na sprzedaż
Cena: 65000zl

Dom 120 m2 na dużej działce ok. 60a, Sancygniów, gm. Działoszyce, pow. pińczowski Na sprzedaż
Cena: 159000zl

Lokal gastronomiczny/handlowy do wynajęcia. Szczaworyż, bezpośrednio przy DK 73 Do wynajęcia
Cena: 1000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dziś pierwszy dzień jesieni

23 września przypada pierwszy dzień jesieni kalendarzowej, która potrwa do 22 grudnia. Czekają nas coraz krótsze dni i dłuższe noce....