Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodał: Milena Data: 2019-06-24 16:06:12 (czytane: 1770)

Współcześnie coraz większa ilość firm zarówno w Polsce, jak i na świecie korzysta z monitoringu GPS, aby jak najskuteczniej zarządzać flotą samochodową. Za sprawą takiej technologii można w łatwy sposób kontrolować różne aspekty działania taboru.

P. W. WOŹNIAK – rolety, żaluzje, moskitiery, plisy
rolety24.pl.tl,ROLETY TEKSTYLNE, ROLETKI, ROLETY ANTYWŁAMANIOWE,
ROLETY DACHOWE, Rolety pińczów, rolety jędrzejów, rolety chmielnik, MOSKITIERY OKIENNE, MOSKITIERY DRZWIOWE, SIATKI, WERTIKALE, WERTICALE, ŻALUZJE, ŻALUZJE DREWN

Batalionów Chłopskich 66. 28-400, PińczówSystem GPS przestał być kojarzony tylko z możliwością lokalizacji danego pojazdu i wizualizowaniem jej na odpowiednim interfejsie. Wszystko z powodu jego obecnego stopnia zaawansowania, uwydatnionego przez liczne moduły oraz narzędzia.


gps1.jpg


Lokalizator

Podstawą monitoringu GPS jest odpowiedniej jakości lokalizator. To właśnie za jego sprawą istnieje możliwość zlokalizowania auta przy jednoczesnym śledzeniu jego trasy na bieżąco. Z tego powodu menadżer floty (lub inna osoba nią zarządzająca) może w każdym momencie zmienić trasę pojazdu w celu uniknięcia korków lub zmiany drogi na tę pozwalającą szybciej dotrzeć do celu.

Moduł paliwowy

Aby dane przedsiębiorstwo mogło działać jak najskuteczniej, niezbędne będzie kontrolowanie zużycia paliwa firmowej floty. W tym celu pomoże moduł zdolny do odczytania danych związanych z poziomem paliwa pojazdu i ich analizowania. Co więcej, przedstawia również momenty, w których kierowca zatrzymał się na stacji benzynowej w celu jego zatankowania. Za sprawą tych algorytmów nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyliczyć zużycie benzyny oraz ograniczyć nieprawidłowości (jak powszechne niestety wykorzystywanie służbowych samochodów do celów prywatnych w czasie pracy).

Telematyka

gps2.jpg

Obecnie sprzęt ten rozbudowywany jest o rozwiązania telematyczne. Mowa tu o dedykowanych specjalistycznych czujnikach służących do generowania danych związanych z eksploatacją każdego pojedynczego firmowego pojazdu. Następnie są one dostarczane do specjalnego programu służącego do ich analizy. Z tego powodu możliwe jest zarówno uzyskanie informacji co do aktualnego stanu technicznego pojazdu, jak i, chociażby stylu jazdy pracownika.

Podzespoły bezpieczeństwa

Można coraz częściej zaobserwować, że producenci monitoringów GPS jak Verizon Connect implementują do swoich produktów narzędzia bezpieczeństwa, mające na celu ochronę kierowcy przed różnymi sytuacjami. Wystarczy wymienić moduły automatycznie wzywające pomoc w przypadku wystąpienia wypadku, czy te ostrzegające managerów przed okolicznościami awaryjnymi występującymi na drodze.

Podsumowanie
Nie są to naturalnie wszystkie rozwiązania, którymi charakteryzuje się monitoring GPS. Po wszystkie informacje dotyczące konkretnego modelu najlepiej zwrócić się bezpośrednio do producenta.

/artykuł sponsorowany/


Zobacz także

Konkurs fotograficzny 'Unowocześniamy obszary wiejskie - 25 lat ARiMR'

Dodane: 2019-07-17 13:10 - Komentarze  (0)  czytane (329)

TAGI:Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Dom 109m2, 5 pokoi, podpiwniczony, Ćmielów, ul. Sandomierska Na sprzedaż
Cena: 279000zl

Działka inwestycyjna 1751m2, Busko-Zdrój, centrum, ul. Batorego Na sprzedaż
Cena: 1240000zl

Do sprzedania działka inwestycyjna o pow.1751m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ul Batorego. Działka bezpośrednio przy bardzo uczęszczanym ciągu komunikacyjnym

Dom 90m2 Kostrzeszyn, gm. Złota Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Mieszkanie 55,10m2, 3pokoje, Kazimierza Wielka, ul. Kolejowa Na sprzedaż
Cena: 169000zl

Nowe mieszkanie/apartament 53,04 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (30) Na sprzedaż
Cena: 259896zl

Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 53.04m2. Przedpokój, łazienka, sypialnia, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 69,77 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (34) Na sprzedaż
Cena: 333501zl

Mieszkanie bezczynszowe 69,77 m2 w Busku-Zdroju. Przedpokój, łazienka, sypialnia, sypialnia, salon z aneksem kuchennym, spiżarnia. Obok tereny zielone i piękny plac

Nowe mieszkanie/apartament 32,05 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (06) Na sprzedaż
Cena: 163455zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32,05 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Lokal do wynajęcia 200m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 3990zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo- usługowy w centrum Buska-Zdroju na ulicy Plac Targowy. Lokal o powierzchni użytkowej 200m2, wysokość pomieszczeń 3,20m.

Nowe mieszkanie/apartament 54.66 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (28) Na sprzedaż
Cena: 261275zl

Lokal do wynajęcia 50m2 w centrum Buska-Zdroju, ul. Kościuszki Do wynajęcia
Cena: 1600zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo-usługowy 50m2 w centrum Buska-Zdroju przy ulicy Kościuszki 38, na parterze naprzeciwko Sądu Rejonowego. Lokal bardzo dobrym

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz po raz 25 rozbrzmiewa w Busku-Zdroju w dniach 29 czerwca - 7 lipca 2019 r. Zapraszamy...