Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

IMGW ostrzega przed upałami

Dodał: Milena Data: 2018-08-08 10:05:04 (czytane: 2565)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami, w tym dla województwa świętokrzyskiego.

P. W. WOŹNIAK – rolety, żaluzje, moskitiery, plisy
rolety24.pl.tl,ROLETY TEKSTYLNE, ROLETKI, ROLETY ANTYWŁAMANIOWE,
ROLETY DACHOWE, Rolety pińczów, rolety jędrzejów, rolety chmielnik, MOSKITIERY OKIENNE, MOSKITIERY DRZWIOWE, SIATKI, WERTIKALE, WERTICALE, ŻALUZJE, ŻALUZJE DREWN

Batalionów Chłopskich 66. 28-400, Pińczów

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja
http://www.hotelnadstaranida.pl,hotel, restauracja, imprezy okolicznościowe, konferencje, sala konferencyjna, wesele, sala weselna, studniówki, sylwester, bal sylwestrowy, andrzejki

ul. Armii Ludowej 4. 28-400 , Pińczów

Gabinet Okulistyczny, okulista Karol Waligóra
http://okulista-waligorakarol.pl,okulista Pińczów, gabinet okulistyczny pinczow, okulista Karol Waligóra, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badanie pola widzenia, refra

Plac Wolnosci 6. 28-400, PińczówOstrzeżenia drugiego stopnia przed upałem oznaczają, iż przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W województwie świętokrzyskim, od 8 do 10 sierpnia 2018 r. maksymalne temperatury w dzień, mogą wynieść od 30°C do 34°C. W nocy termometry mogą wskazywać od 18°C do 21°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.


Reklama.


Co robić, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami upału?

  • Osoby, które lubią się opalać powinny pamiętać o stosowaniu filtrów ochronnych, które chronią skórę przed poparzeniem słonecznym. Ponadto, aby nie ulec przegrzaniu, na słońcu nie wolno przebywać więcej niż 2 godziny.
  • W ciągu dnia należy zamykać okna i żaluzje w domu, by ograniczyć napływ gorącego powietrza do pomieszczeń. Najlepszym momentem do wietrzenia domu jest noc, kiedy temperatura na dworze jest niższa niż w ciągu dnia.
  • W ciągu najcieplejszej pory dnia należy unikać wysiłku fizycznego, np. biegania, które może doprowadzić do odwodnienia, skurczów mięśni spowodowanych odwodnieniem i utratą minerałów, przegrzaniem organizmu lub udaru cieplnego.
  • Należy nosić lekką i przewiewną odzież z tkanin naturalnych, które wspomagają termoregulację organizmu, warto pamiętać o nakryciu głowy. Niewskazane jest spożywanie dużej ilości napojów gazowanych i słodzonych, organizm będzie odpowiednio nawodniony, gdy będziemy pić niegazowaną wodę z dodatkiem naturalnych soków, mięty itp.
  • Osoby, które pracują kilka godzin w chłodnych, klimatyzowanych pomieszczeniach, powinny unikać przeskoków temperatur, ponieważ szybkie wychodzenie z zimnego pomieszczenia na dwór, gdzie panuje upał, może doprowadzić do szoku termicznego.
  • W upalne dni należy przygotowywać lekkie posiłki, bazujące na owocach i warzywach, które dostarczają organizmowi niezbędnych składników mineralnych i witamin, tłuste i smażone potrawy dodatkowo obciążają zmęczony upałem organizm.
  • Wysokie temperatury i alkohol nie są dobrym połączeniem, ponieważ trunki odwadniają organizm.
  • Osoby starsze, które zwykle przyjmują kilka rodzajów leków w ciągu dnia, powinny uważniej zwracać uwagę na swoje samopoczucie. Podczas upałów, gdy organizm się odwadnia, stężenie leków w organizmie może się zwiększyć nawet do zagrażającego życiu. 
  • Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać nikogo, szczególnie dzieci i zwierząt, w zaparkowanym pojeździe! Temperatura w nagrzanym samochodzie może dochodzić nawet do 50-60 stopni Celsjusza. Już od temperatury 41 stopni stwarza się ryzyko zagrożenia życia.

Tagi: IMGW ostrzega przed upałami   IMGW   upały  

Zobacz także

'Trzy Kilo Życia'

Dodane: 2019-04-18 14:44 - Komentarze  (2)  czytane (2511)

TAGI: Trzy Kilo Życia, Sebastian TrepińskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.84.215

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Część 2

VII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Część 1

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE w Ponidzie.TV

Bal Absolwentów 2019: SG nr 2 oraz SP nr 1

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów - Wywiady

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Zabawa cz.2

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Konkurs: Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl Kariera po polsku w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia do Parku Miniatur oraz Warowni w Inwałdzie?
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Niedziela Palmowa początkiem Wielkiego Tygodnia

Niedziela Palmowa jest wstępem do Wielkiego Tygodnia. Tego dnia podczas mszy ksiądz święci przyniesione do kościoła palmy - symbole...