Strona startowa

Wiadomości - Turystyka

Inwestycje turystyczne w województwie świętokrzyskim

Dodał: Marta Data: 2020-01-31 14:24:26 (czytane: 8621)

Nowy rok, nowe wyzwania, nowe inwestycje. Wszystkie znacząco zmienią krajobraz turystyczny regionu świętokrzyskiego. Zobaczmy nowe inwestycje i rewitalizacje.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja
http://www.hotelnadstaranida.pl,hotel, restauracja, imprezy okolicznościowe, konferencje, sala konferencyjna, wesele, sala weselna, studniówki, sylwester, bal sylwestrowy, andrzejki

ul. Armii Ludowej 4. 28-400 , PińczówImperium Koziołka Matołka w Pacanowie

 Zobacz

Centrum Bajki w Pacanowie wzbogaci się o kompleks nowych obiektów zwanych Akademią Bajki. Dotychczasowe ulubione miejsce dzieci, gdzie zarówno dziecko, jak i rodzic podlegają prawom bajki powiększy się o pięć budynków, w których znajdzie się kasa, recepcja, skatepark i kawiarenka z przysmakami na bazie koziego sera. Powstanie również zwierzyniec, małpi gaj i grota solna dla zmęczonych po aktywnym zwiedzaniu.

Kazimierza Wielka dołącza do świętokrzyskiej trójcy uzdrowiskowej

 Zobacz

Do Buska-Zdroju i Solca-Zdroju dołącza Kazimierza Wielka! Badania potwierdziły walory lecznicze klimatu w okolicy Kazimierzy Wielkiej i szczególne właściwości wody z Cudzynowic o typie chlorkowo-siarkowo-sodowym z zawartością siarki dwuwartościowej na wysokim poziomie. Zawartość dobroczynnych składników wskazuje na możliwość wykorzystania wód w balneoterapii i kuracjach pitnych. Pomoc w uzdrowisku znajdą osoby z chorobami reumatologicznymi, kardiologicznymi osteoporozą i nadciśnieniem.

Pierwszy etap budowy kompleksu uzdrowiskowego w Kazimierzy Wielkiej. Jeszcze w 2020 roku będziemy mogli pluskać się w otwartym basenie termalnym w niecce 10 na 18 metrów o maksymalnej głębokości 1,30 metra.  Wokół basenu zostanie wykonana plaża wraz z odpływami, gdzie goście będą mogli poleżeć na leżakach. Dzięki dofinansowaniu powstanie również budynek w kształcie nawiązującym do megalitycznych grobowców odkrytych w Słonowicach, w którym przewiduje się między innymi komorę solną i pomieszczenie na ekspozycje archeologiczne.

Pasiasty skarb w Krzemionkach

 Zobacz

To było najważniejsze wydarzenie turystyczne minionego roku: rezerwat archeologiczny w Krzemionkach został wpisany na listę UNESCO. Teraz przed zarządcami obiektu nie lada wyzwanie: dostosowanie oferty Krzemionek do wymogów UNESCO. Podziemna trasa turystyczna w rezerwacie jest zamknięta, ale prace modernizacyjne pod nadzorem dyrekcji Górnictwa Polskiego idą pełną parą. Szczególnym wyzwaniem jest drążenie kolejnego tunelu na chodniki, przy którym pracuje tylko pięć osób ze względu na ograniczenie miejsca. Wciąż odkrywane są nowe złoża krzemienia pasiastego. Po remoncie Krzemionki zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kują żelazo, póki gorące – rozbudowa Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi

 Zobacz

Ci, którzy spotkali starożytnych hutników na Dymarkach w Nowej Słupi i zainteresowali się tematyką wytopu żelaza, będą mieli okazję do zwiedzenia nowoczesnej odsłony Muzeum Starożytnego Hutnictwa. Historię hutników poznamy przez scenografię, multimedialne i interaktywne instalacje.  W ramach projektu powstaną nowe produkty turystyczne: ścieżka edukacyjna, przy zastosowaniu nowoczesnych technik, kino 3D, fontanna oraz oferta całorocznych warsztatów archeologicznych.

Świętokrzyskie legendy u podnóża Łysej Góry

 Zobacz

Znamy legendy świętokrzyskie z książek i opowiadań przewodników. A gdyby tak znaleźć się w samym środku legendarnych wydarzeń? Za dwa lata będzie to możliwe w Parku Legend Świętokrzyskich u podnóża Łysej Góry. Legendy będą pokazywane przy wykorzystaniu nowoczesnych technicznie multimediów, takie jak technologie „mind control” - gry sterowane myślą, podłogi podświetlane LED z animacjami, hologramy czy okulary wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. W parku znajdą się także elementy tradycyjnej scenografii. Ideą jest pokazywanie przy pomocy legend istotnych prawd, np. geologicznych i przyrodniczych. Legendy, które nie będą pokazane na ekspozycji, zostaną zaprezentowane w filmie, który zwiedzający obejrzą w kinie sferycznym 5D. Film będzie odsyłał także do różnych atrakcji turystycznych regionu.

Na dwóch kółkach przez Świętokrzyskie

 Zobacz

Miłośnicy aktywnego wypoczynku już cieszą się na myśl o trzech nowych ścieżkach rowerowych w regionie świętokrzyskim. Dwie z nich poprowadzą przez najpopularniejsze obszary górskie w Świętokrzyskim Parku Narodowym , a jedna przez południowe łagodne wzniesienia.

Szlakiem kolejki wąskotorowej

 Zobacz

Kiedyś głównym zdaniem kolejki był transport drewna i rud żelaza. Na wiosnę pojedziemy szlakiem kolejki wąskotorowej rowerem i bez problemu przemierzmy dystans między Świętą Katarzyną a Nową Słupią - dwiema najbardziej turystycznymi miejscowościami Gór Świętokrzyskich. Na liczącej 17 km trasie zobaczymy ukryte dotąd skarby Świętokrzyskiego Parku Narodowego: nieczynny leśny kamieniołom wybudowany na potrzeby kolejki, pozostałości po rampie ze stacją kolejki, bocznicą i mijanką, tzw. Duży Most o wysokości ponad 5m, Słupski Weksel, gdzie budowniczy kolejki odkryli skarb z czasów powstania styczniowego.

Ścieżka rowerowa w gminie Bodzentyn

 Zobacz

Niedługi, ale kluczowy odcinek w Górach Świętokrzyskich - długość budowanych odcinków ścieżki rowerowej to ponad 3,5 kilometra. Zaprojektowana ścieżka rowerowa  połączy istniejący odcinek ścieżki rowerowej Górno – Święta Katarzyna  z budowaną ścieżką rowerową na będącej w przebudowie  drodze 752, na odcinku Podgórze – Bodzentyn. Będzie to ścieżka asfaltowa pieszo-rowerowa o szerokości 2,5 metra.

Rowerem ze Świętokrzyskiego do Małopolskiego - trasa rowerowa w powiecie kazimierskim

Po stronie świętokrzyskiej (powiat kazimierski i częściowo buski)  powstanie ścieżka o długości 37 kilometrów.  Trasa poprowadzi od granicy z województwem małopolskim w miejscowości Lekszyce do Wiślicy. Ścieżka przebiegać będzie w pobliżu byłej kolejki wąskotorowej przez  gminy  Kazimierza Wielka, Czarnocin, Opatowiec. Poprowadzi przez urokliwe zakątki regionu, a na jej trasie znajdzie się wiele pomników przyrody. Asfaltowa trasa będzie mieć szerokość od 2 do 3 metrów. Dla rowerzystów przygotowane zostaną miejsca do odpoczynku z wiatami. Przy drodze staną specjalne tablice informujące o walorach przyrodniczych i turystycznych Ponidzia.

Szydłów - bądź częścią historii

Zobacz

Wraz z odzyskaniem przez Szydłów statusu miasta, kończy się jego rewitalizacja. Przewodnicy mogą już oprowadzać regularną trasą po odnowionych obiektach tj. zamek, synagoga, skarbczyk, czyli Muzeum Zamków Królewskich w Szydłowie, a także brama prowadząca na zamkowy dziedziniec i ruiny kościoła św. Ducha.

Szczególnie cieszymy się z odrestaurowania szydłowskiego zamku wybudowanego przez króla Jagiełłę, który pozostawał trwałą ruiną. Obecnie zamek jest dwukondygnacyjny, zadaszony i wyposażono go w zaplecze socjalne. Turyści będą mogli brać udział w wydarzeniach kulturalnych, również w czasie niepogody.

Kolejnym odrestaurowanym obiektem jest skarbczyk - obecnie Muzeum Zamków Królewskich, które przedstawia zamek szydłowski w kontekście europejskim. Znajduje się tutaj 10 makiet zamków, realistyczne manekiny w strojach z epoki, instalacje odwzorowujące między innymi piwnicę zamkową czy działanie pieca hypokaustycznego. Na odwiedzających czekają multimedia. Wcześniej remont generalny przeszedł budynek synagogi. Zostały wymienione wszystkie instalacje, elewacja, dach i wewnętrzne wyposażenie. Teren obok synagogi również uległ całkowitej zmianie. Za budynkiem znajduje się ogromny plac zabaw dla najmłodszych, a wokół posadzono mnóstwo zieleni, która będzie umilała odpoczynek w tutejszym nowo powstałym parku. Rewitalizacja odbyła się również na terenie ruin szpitala i kościoła Świętego Ducha.

Muzeum w Wiślicy

 Zobacz

Kolebka polskiej państwowości Polskiej w remoncie! W modernizacji obiekty wchodzące w skład kompleksu muzealnego:  pawilon archeologiczny, rezerwat archeologiczny w podziemiach Bazyliki Mniejszej w Wiślicy oraz dzwonnica. Zostaną połączone w jedną ścieżkę turystyczną, co przyczyni się do uatrakcyjnienia szlaku zwiedzania. Realizacja projektu przyczyni się do powstania unikatowego na skalę Polski i Europy szlaku zamykającego wszystkie najważniejsze wiślickie zabytki w całość tworząc kompleks muzealny.
 
Tężnia w Busku-Zdroju

Zobacz

Busko-Zdrój stale rozwija swoją ofertę - trwa budowa nowego kompleksu uzdrowiskowego w nowej części Parku Zdrojowego. Na całość inwestycji składają się trzy elementy: tężnia z nasyconym solankowym areozolem, pawilon zdrojowy z oranżerią oraz fontanny z efektami świetlnymi. W centrum tężni będzie słoneczny dziedziniec, a w otwartej przestrzeni pawilon z oranżerią i pijalnią wód. Korzystanie z pijalni wód, kawiarni czy biblioteki w niepowtarzalnym mikroklimacie mgły, pary wodnej, zapachu drewna i tarniny uczyni to miejsce niepowtarzalną przestrzenią.
 
Żar tropików w Kielcach - Baseny Tropikalne w Bińkowski Resort

 Zobacz

Tropikalna wyspa powstaje w Kielcach. Baseny tropikalne przy Bińkowski Resort w Parku Stadion w Kielcach zajmą 1200 m2 lustra wody. Oprócz tego pojawią się 3 zjeżdżalnie wodne oraz dwa place zabaw dla dzieci. Miłośnicy gorąca skorzystają z 8 rodzajów saun, w tym największej w Polsce, bo 130 osobowej. Basen letni będzie położony na wysokości 20 metrów. A wszystko to wśród żywych palm i tropikalnych roślin.

Zobacz

 źródło: swietokrzyskie.travel

 


Reklama.

Zobacz także

Zmiana terminu II Spływu im. Jerzego Głowackiego

Dodane: 2020-08-06 08:26 - Komentarze  (0)  czytane (1922)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.200.218.187

:) (2020-02-02 09:31:05)

starostę i burmistrza ubrać w niegarbowane skóry i niech tłuką kamienie. w Busku do dzisiaj trwa okres neolitu...

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja

ul. Armii Ludowej 4, 28-400 Pińczów

Dom weselny Zakątek

Wrocieryż, 28-411 Michałów

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Rezydencja Elżbiecin

Elżbiecin 12a, 28-100 Busko-Zdrój

więcej

Biura podróży

Podróże

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

pinczow24.pl poleca

International Combat Shooting Krav Maga Association

Nasza firma organizuje stałe specjalistyczne kursy oraz seminaria...

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Ogłoszenia

Dodano: 2020-08-08 13:54:46

spotkanie

Dodano: 2020-08-08 13:34:12

Zapraszam

Dodano: 2020-08-08 12:47:55

Działki

Dodano: 2020-08-08 12:43:19

54m2, 3 pokoje

Dodano: 2020-08-08 11:39:52

Erotyczna Randka - zaproszenie

Dodano: 2020-08-08 11:06:42

Studia dziennikarskie, studia pedagogiczne

Dodano: 2020-08-08 10:46:16

profesjonalna opieka/sprzątanie

Dodano: 2020-08-08 10:44:43

Działka budowlana z warunkami zabudowy

Dodano: 2020-08-08 09:34:19

Sprzedam gęsi

Dodano: 2020-08-08 09:03:21

lokale do wynajęcia!!!