Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kamila walczy o sprawność!

Dodał: Milena Data: 2018-03-10 13:25:18 (czytane: 22742)

Kamila Zabłotna z Buska-Zdroju, jest podopieczną fundacji Wstańmy Razem - Aktywna Rehabilitacja. Czeka ją kosztowna operacja, która może przywrócić sprawność i zapobiec amputacji nogi. Pomóżmy!!

P. W. WOŹNIAK – rolety, żaluzje, moskitiery, plisy
rolety24.pl.tl,ROLETY TEKSTYLNE, ROLETKI, ROLETY ANTYWŁAMANIOWE,
ROLETY DACHOWE, Rolety pińczów, rolety jędrzejów, rolety chmielnik, MOSKITIERY OKIENNE, MOSKITIERY DRZWIOWE, SIATKI, WERTIKALE, WERTICALE, ŻALUZJE, ŻALUZJE DREWN

Batalionów Chłopskich 66. 28-400, PińczówKamila potrzebuje pomocy finansowej, aby zakupić implant kostny CERAMENT G niezbędny do dalszego leczenia nogi. Niestety czasu jest mało, do następnej operacji pozostał niecały miesiąc. Kwota jaką należy uzbierać to 47 000 zł. Pomóżmy!

kamila_zablotna_1.jpg

Jak informuje Kamila: W lipcu 2016 uległam wypadkowi. Jako pasażer motocykla doznałam bardzo poważnego złamania lewej nogi. Było to otwarte, wieloodłamowe, złamanie kości udowej dalszej oraz złamanie rzepki. Nogę zespolono mi metalową płytą i śrubami. Od tego czasu jestem osobą niepełnosprawną, poruszającą się w asekuracji kul łokciowych. Przeszłam już 4 operacje, a dzięki pomocy finansowej rodziców przez 1,5 roku mogłam korzystać z usług fizjoterapeutów, trenerów oraz instruktorów, którzy pomagali mi w dojściu do sprawności.

Każdy, kto doświadczył rehabilitacji kolana, zdaje sobie sprawę, jak duży ból wywołują ćwiczenia. Zaczynałam rehabilitację z całkowicie wyprostowanym stawem kolanowym. Nie potrafiłam zgiąć nogi. W przeciągu roku udało mi się dojść do 90 stopni zgięcia. Lekarze byli zdumieni.

Niestety w wakacje 2017 roku stan mojego zdrowia znacznie się pogorszył. Pojawiły się komplikacje powypadkowe. Nieznośny ból, znaczny spadek masy ciała, bezsenność oraz podwyższone parametry  wskazujące stan zapalny nie wróżyły nic dobrego. Kość udowa nie chciała się zrastać, a noga coraz bardziej dokuczała. Diagnoza była dla mnie straszna: zapalenie szpiku i kości/ martwica kości.

W styczniu tego roku przeszłam operację w Szpitalu Klinicznym im. Prof. Grucy w Otwocku. Usunięto mi metalowe elementy (prócz jednej śruby, której usunięcie mogłoby spowodować "rozsypanie" się kości udowej) oraz oczyszczono mocny stan zapalny kości. Na całej długości nogi założono mi gips, który będę nosić do następnej operacji oraz zlecono zażywanie antybiotyków, które pomagają zwalczyć stan zapalny.

kamila_zablotna.jpg

Przed wypadkiem byłam osobą, która chętnie angażowała się w życie kulturalne naszego miasta. Przez wiele lat występowałam na scenie. Śpiewałam w zespole "Słoneczne Trampy", który działał przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Miałam możliwość zaśpiewać na scenie razem z marszałkiem województwa świętokrzyskiego -Adamem Jarubasem, Piotrem Żołądkiem oraz Jackiem Kowalczykiem.

W okresie licealnym byłam reprezentantem szkoły - buskiego Kopernika w wielu konkursach oraz przeglądach muzycznych, chętnie angażowałam się w przygotowywanie części artystycznych w różnych akademiach szkolnych. Najmilej jednak wspominam uczestnictwo w Wojewódzkim Turnieju Piosenki Satyrycznej i Lirycznej Wojciecha Młynarskiego, gdzie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyłam I nagrodę z rąk samego Wojciecha Młynarskiego. Dodatkowo reprezentowałam szkołę w sztandarze szkolnym. Miałam również okazję poprowadzić galę studniówkową. Chętnie pomagałam w kwestach oraz zbiórkach.
 
Jako reprezentant szkoły - ZSP nr 1 im. M. Kopernika w Busku-Zdroju miałam przyjemność prowadzenia części artystycznej jak i także występu podczas WOŚP. Razem z całym zespołem z ZSP nr 1 odwiedzaliśmy również domy dziecka, gdzie przedstawialiśmy dla podopiecznych Jasełka.


kamila_zablotna_2.jpg

Moja przygoda z nogą zaczyna się od początku.. staw kolanowy, ze względu na niefortunne miejsce złamania kości udowej, musi zostać usztywniony… teraz walczę o nogę, aby ją mieć. Ubytki kostne są na tyle duże, iż konieczne jest zastosowanie implantu z antybiotykiem… jednak operacja musi być przeprowadzona pod koniec marca lub na początku kwietnia!

Moja rodzina poświęciła większość oszczędności na rehabilitację mojej nogi, teraz zwracam się do Państwa i do Was moi przyjaciele o wsparcie.  Liczy się każda złotówka, każdy gest. Czasu jest mało a ja pragnę cieszyć się życiem jak wy - na dwóch zdrowych nogach!


Dobrowolną wpłatę, można przekazać poprzez:
  • lub na konto: 37 1140 2004 0000 3302 7713 6698
    z dopiskiem "Dla Kamila Zabłotna"
    Odbiorca: Wstańmy Razem Aktywna rehabilitacja.
    ul. Łużycka 19, 30-658 Kraków,
    KRS: 0000493657, NIP: 6793097769, REGON: 123021277

Dziękujemy!

 


Reklama.

Tagi: kamila zabłotna   zbiórka   pomoc  

Zobacz także

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Dodane: 2019-03-25 10:30 - Komentarze  (0)  czytane (1477)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.55.57

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

V Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - zapis transmisji LIVE w Ponidzie.TV

Bal Absolwentów 2019: SG nr 2 oraz SP nr 1

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów - Wywiady

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Zabawa cz.2

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs HEIRO Rzeszów

Bal Gimnazjalny 2019: Samorządowe Gimnazjum nr 1

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada w dniu 21 marca....