Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Od jazzu tradycyjnego po współczesność - Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

Dodał: Milena Data: 2016-10-03 13:11:13 (czytane: 6790)

Fanów dobrego jazzu zapraszamy - jak co roku - na Zaduszki Jazzowe w Pińczowie. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, który odbędzie się w dniach 29-30 października 2016 roku, wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny jazzowej.

P. W. WOŹNIAK – rolety, żaluzje, moskitiery, plisy
rolety24.pl.tl,ROLETY TEKSTYLNE, ROLETKI, ROLETY ANTYWŁAMANIOWE,
ROLETY DACHOWE, Rolety pińczów, rolety jędrzejów, rolety chmielnik, MOSKITIERY OKIENNE, MOSKITIERY DRZWIOWE, SIATKI, WERTIKALE, WERTICALE, ŻALUZJE, ŻALUZJE DREWN

Batalionów Chłopskich 66. 28-400, Pińczów

Gabinet Okulistyczny, okulista Karol Waligóra
http://okulista-waligorakarol.pl,okulista Pińczów, gabinet okulistyczny pinczow, okulista Karol Waligóra, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badanie pola widzenia, refra

Plac Wolnosci 6. 28-400, PińczówPatronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

„Sztuka improwizowana jest różnorodna, ma wiele odmian, dlatego przedstawiamy rozmaite style, od jazzu tradycyjnego w postaci Warsaw Dixielanders, pielęgnującego najstarsze korzenie jazzu, poprzez mainstreamowy "Monks Midnight" Ilony Damięckiej i Franceski Bertazzo - Hart, będący wokalnym hołdem dla wielkiego kompozytora jazzu Theloniousa Monka, do improwizującego Chopina Tria Andrzeja Jagodzińskiego i Anny Serafińskiej, która swoim wyjątkowym głosem przekłada poezję Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty na współczesny muzyczny język.” – zapowiada Artur Dutkiewicz – Dyrektor Artystyczny Festiwalu.
Zapraszamy do zapoznania się z programem 12. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.

29 października 2016
THE WARSAW DIXIELANDERS / godz. 18:00, Bilet: 30 zł
Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy Mariusza Wnuka – puzonisty i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów ("Vistula River Brass Band", "Asocjacja Hagaw", "Blues Fellows Dixieland Group", "Gold Washboard" i innych).Wcześniej był znany jako "OLD STARS OF DIXIELANAD". Zespół wystąpił na Festiwalu im. L. Armstronga w Augustowie, odbył trasę koncertową na Mazurach oraz w wielu miejscach, gdzie grywa się jazz. Skład zespołu: Jerzy Kuszakiewicz (tp,voc), MichałPijewski (cl, voc), Mariusz Wnuk (tb), Ireneusz Kozłowski (b), Marek Słomiński (bjo) i Jerzy Więckowski (dr). Na repertuar zespołu składają się znane standardy jazzowe oraz znane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego. Nagrana płyta jest próbą przybliżenia szerokiej publiczności gatunku jazzu jakim jest "stary dobry jazz" (dixieland).

ILONA DAMIĘCKA / FRANCESCA BERTAZZO HART QUARTET / godz. 20:00, bilet: 35 zł

Wokalno-instrumentalny program poświęcony twórczości Theloniousa Monka, który na dniach ukaże się na płycie europejskiej wytwórni Hevhetia. Przygotowały go dwie swingujące panie: Włoszka, Francesca Bertazzo Hart i Polka, Ilona Damięcka, mające na koncie wspólny album CD/DVD „FifthSide – International Ladies Jazz Band (2011). Towarzyszą im: perkusista Sławomir Kryzno oraz kontrabasista Paweł Urowski.
Francesca Bartazzo Hart – jedna z najlepszych włoskich wokalistek i gitarzystek jazzowych. Absolwentka Instytutu C.P.M. w Mediolanie, która wiele lat mieszkała w Nowym Jorku. Śpiewała tam m.in. w Orkiestrze Ronald Westray prowadzonej przez WyntonaMarsalisa. Obecnie uczy jazzu w w Vicenzy, Weronie i Padwie. Dotychczas nagrała jedenaście płyt.

Ilona Damięcka – pianistka, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu A.M. w Katowicach i laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Komedy w Słupsku. Pracowała m.in. z: Januszem Muniakiem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Sikałą i Mieczysławem Szcześniakiem. W 2009 r. wydała swą pierwszą płytę „Hurry” (4* Jazz Forum).

Sławomir Koryzno – Perkusista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Członek zespołów: Algorhythm, Jerzy Małek Group, Piotr Lemańczyk Trio, Kamil Piotrowicz Quintet, Jan Konop Big Band, Inner Out, Szymon Łukowski Quartet,  Tomasz Chyła Quintet. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, do najważniejszych z nich należą: Jazz Juniors, European Jazz Contest, Krokus Jazz Festiwal, Blue NotePoznanCompetition, Ogólnopolski Przegląd Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro Jazz Festiwal Kołobrzeg, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu.

Pawel Urowski – kontrabasista. Absolwent A.M. we Wrocławiu i laureat wielu nagród indywidualnych. Mimo młodego wieku nagrał już kilkanaście płyt, w tym, nominowany do Fryderyka, album „Dziki Jazz”. Współpracuje m.in. z Maciejem Fortuną, Adamem Wendtem, Irkiem Wojtczakiem.  

zaduszki_jazzowe_w_pinczowie.jpg

30 października 2016

ANNA SERAFIŃSKA QUARTET  / godz. 18:00, bilet: 30 zł
Anna Serafińska jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach – od października 1997 asystentka, potem adiunkt w klasie śpiewu na tymże wydziale.

W styczniu 2004 jako pierwsza w Polsce obroniła tytuł doktora w dziedzinie śpiewu rozrywkowego; od października 2008 adiunkt na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie; od października 2012 do listopada 2013 prodziekan tego wydziału. Artystka jest laureatką licznych nagród, wyróżnień i stypendiów – między innymi I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość ’94. Wiosną 2000. roku czytelnicy Jazz Forum przyznali jej tytuł Nowej Nadziei Polskiego Jazzu za rok 1999.

Doświadczenie sceniczne Anny Serafińskiej to udział w licznych koncertach – od występów klubowych po renomowane festiwale w Polsce i za granicą. Wśród krajów w których wokalistka koncertowała znalazły się między innymi: Litwa, Włochy, Malta, Niemcy, Holandia, Francja, Szwajcaria, Chiny, Egipt, Chorwacja, Rumunia, Luxemburg, Ukraina, Anglia, Finlandia, Szwecja, Turcja, USA i Meksyk.

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI TRIO "CHOPIN" / godz. 20:00, bilet: 40 zł

Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie waltorni. Już w okresie studiów - w latach 1975-80 - współpracował jako waltornista z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. W 1977 założył swój pierwszy zespół, który towarzyszył w koncertach i nagraniach Anecie Łastik. Dwa lata później jako pianista otrzymał nagrodę indywidualną, a jego kwartet - nagrodę główną w konkursie Old Jazz Meeting "Złota Tarka" w Warszawie.

Od tego momentu całkowicie poświęcił się muzyce jazzowej i fortepianowi. Jako pianista i waltornista współpracował m.in. z zespołami "OldTimers" i "Swing Session" Henryka Majewskiego, kwartetem Janusza Muniaka, kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego, Big Warsaw Band, "Prowizorką Dżez Będ", "String Connection", "Quintessence", kwartetem Tomasza Szukalskiego, "PolishAll Stars" Jarosława Śmietany oraz "Czwartetem" Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Od 1987 jest stałym akompaniatorem Ewy Bem.

Występował niemal na całym świecie (Europa, Australia, Stany Zjednoczone, Indie, Kuwejt, Kuba), biorąc udział m.in. w tak prestiżowych festiwalach, jak "Jazz Yatra - Bombay", "Ost-West Nurnberg", "Jazz in Europe - Paris", "SkaneFestivalen in Malmö", "Edinburgh Art Festival", "Leverkusener Jazz Tage", "Istanbul International Festival", "Ankara Music Festival" oraz we wszystkich czołowych festiwalach jazzowych w Polsce.

W 1993 stworzył zespół Andrzej Jagodziński Trio, w skład którego wchodzi także perkusista Czesław Bartkowski i kontrabasista Adam Cegielski. Zespół realizuje różnorodne projekty, m.in. koncerty polskiej muzyki jazzowej w opracowaniu klasycznym z orkiestrą smyczkową oraz udziałem artystów polskiej sceny: Grażyny Auguścik, Jadwigi Kotnowskiej i Henryka Miśkiewicza. Odbył się on już m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

W 1994 ukazała się płyta Tria pt. "Chopin", zawierająca jazzowe aranżacje utworów Fryderyka Chopina. Album ten przyczynił się do wielkiego sukcesu zespołu, otrzymując m.in. nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego "Fryderyk 1994" oraz nagrodę Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej w Łodzi "Melomani '94". Kolejny krążek - "Chopin OnceMore" został nagrodzony w 2000 Złotą Płytą. Trio od 2002 współpracuje z włoskim pianistą Giovannim Mirabassi, koncertując na całym świecie. W 2003 ukazała się płyta "Giovanni Mirabassi& Andrzej Jagodziński Trio", która wydana została również w Japonii i przez kilka tygodni utrzymywała się tam na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów jazzowych. W 2006, jednocześnie w Polsce i Japonii, ukazała się kolejna płyta - "C-minor", nagrana w tym samym składzie.

Andrzej Jagodziński został uhonorowany Nagrodą "Mateusz '94", przyznaną przez Program III Polskiego Radia za "Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce". W 2005 odznaczony przez Ministra Kultury Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" . W 2005, jako jedyny Polak, zasiadł w jury 1. Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Moskwie.

Bilety i karnety (w cenie 100 zł) już do nabycia w sekretariacie Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.


Reklama.

Tagi: zaduszki   zaduszki jazzowe   jazz   PSCK

Zobacz także

Koncert Straszni Panowie Trzej w Busku-Zdroju

Dodane: 2018-05-18 12:26 - Komentarze  (0)  czytane (812)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.0.22

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja

ul. Armii Ludowej 4, 28-400 Pińczów

RESTAURACJA KWADRANS

Plac Wolności 4, 28-400 Pińczów

Restauracja Tawerna

ul. Piłsudskiego 8, 28-400 Pińczów

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

więcej

Pizzerie

Restauracja Tawerna

ul. Piłsudskiego 8, 28-400 Pińczów

więcej

Placówki artystyczne

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

J. Piłsudskiego 2a, 28-400 Pińczów

Muzeum Regionalne w Pińczowie

marsz. Piłsudskiego 2a, 28-400 Pińczów

Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w Chrobrzu

Parkowa 14, 28-425 Złota

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju

Oferty sponsorowane

XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

W dniach 26-27.05.2018 r. odbędzie się XI Ogólnopolski Festiwal...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Ogłoszenia

Dodano: 2018-05-20 16:42:40

REMONTY I WYKOŃCZENIA

Dodano: 2018-05-20 16:42:01

Sprzedam działkę budowlaną

Dodano: 2018-05-20 16:32:55

szczeniaki labrador

Dodano: 2018-05-20 15:38:57

Usługi budowlane

Dodano: 2018-05-20 15:05:50

Sprzedam pług

Dodano: 2018-05-20 15:03:09

Sprzedam spawarkę

Dodano: 2018-05-20 14:47:30

Kupię dostawczego Mercedesa 208,210,212,308,310,3...

Dodano: 2018-05-20 14:43:56

Sprzedam działkę budowlaną

Dodano: 2018-05-20 14:25:32

KUPIĘ MOTOR WSK lub inny

Dodano: 2018-05-20 13:45:20

Samotny