Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Wernisaż wystawy 'WENECJA 2017'

Dodał: Milena Data: 2017-06-19 16:51:39 (czytane: 8213)

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wernisaż "Wenecja 2017" – premierę wystawy fotografii zrealizowanych w czasie XVI Otwartego Pleneru Warsztatów Fotograficznych w Krakowie, który odbędzie się 22 czerwca 2017 r. godz. 19.00.

Dom weselny Zakątek
www.domweselnyzakatek.pl,dom weselny, hotel świętokrzyskie, hotel, noclegi, imprezy plenerowe, wesele, nocleg, sale szkoleniowe, konferencje,wesela,

Wrocieryż. 28-411 , Michałów

Gabinet Okulistyczny, okulista Karol Waligóra
http://okulista-waligorakarol.pl,okulista Pińczów, gabinet okulistyczny pinczow, okulista Karol Waligóra, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badanie pola widzenia, refra

Plac Wolnosci 6. 28-400, PińczówWędrówki z kilkudniowym zapasem czasu to najprzyjemniejszy sposób odkrywania miasta. Umieszczone na murach dyskretne wskazówki: Rialto, San Marco, Piazzale Roma, Accademia, Fundamente Nove potwierdzają, że obraliśmy właściwy kierunek. W miejskim labiryncie ciasnych przejść, wypisana na twarzach niepewność i trzymana w ręce mapa zdradza nowicjuszy. Kiedy jesteś tu po raz pierwszy, daj się ponieść ludzkiej rzece, bez trudu trafisz w miejsca które chciałeś zobaczyć. Z pewnością wiele razy poczujesz się zagubiony, nie martw się, nie zawędrujesz za daleko, wszak jesteś na wyspie.

wenecja.jpg

Codzienne dostawy jednodniowych turystów rozsypują się w najbardziej znanych obszarach miasta, wycieczki ustawiają się w tasiemcowych kolejkach. Pałac Dożów, katedra San Marco, dominująca nad miastem wysmukła dzwonnica el paron de casa to program obowiązkowy. Pod mostem westchnień wpatrzeni w siebie kochankowie, nowożeńcy w ślubnych strojach pozują do zdjęć, uśmiechają się do ekranów smartfonów. Zamożni goście eleganckich hoteli skrywają swą tożsamość za ciemnymi okularami. Wypełnione turystami gondole stoją w „gondolowych” korkach. Gondolierzy w słomkowych kapeluszach kuszą romantyczną przejażdżką. Podziwianie miasta z perspektywy ich dostojnych łodzi ma swoją cenę. Jedno euro za minutę to prawdziwa okazja! Tylko w kończących się kanałami zaułkach, tajemnych przejściach poczujemy zwykły, niespieszny rytm codzienności. Na rozpiętych wysoko, pomiędzy domami sznurach wyprana pościel powiewa jak chorągwie. Ukryte sklepiki, rybny targ, rzemieślnicze warsztaty i dziecięcy gwar na szkolnych podwórkach  zdradza, że miasto żyje, jeszcze nie stało się turystycznym skansenem.

wenecja1.jpg

Oblegane w ciągu dnia części miasta lepiej odłożyć na wieczór lub wczesny poranek, tylko wtedy możemy je mieć dla siebie. Plac San Marco, schody przed Santa Maria Della Salute, a nawet most Rialto o tych porach pustoszeje zupełnie. Wenecja śpi snem prowincji.

Zamiatacze ulic brzozowymi miotłami zgarniają ślady wieczoru, kelnerzy wynoszą białe obrusy, gondolierzy polerują łodzie z porannej rosy. Dzień budzi się dźwiękiem kościelnych dzwonów i otwieranych okiennic, zapach morskiej bryzy przenika aromat wypitego na stojąco expesso. W ciepłym blasku nowego dnia rozpoznajemy architektoniczne detale, wsłuchujemy się w melodię porannych pozdrowień. Nim pojawi się świeży tłum turystów odkrywamy Wenecjan rozpoczynających swą codzienną pracę.

wenecja2.jpg

Wenecja miasto które samo w sobie  jest dziełem sztuki umiera, trzeba się spieszyć nim popadnie w agonię. Wenecja miasto artystów, ich najnowsze dzieła jeszcze ukryte w skrzyniach niespiesznie wypełniają pałacowe wnętrza i wystawowe pawilony. Za tydzień wielkie otwarcie 57 Biennale Sztuki, targi próżności, perły ludzkiego intelektu. Wenecja miasto dekadenckie i  radosne, uczy jak wielką wartość ma czas spożytkowany na towarzyskiej rozmowie. Przy lampce jarzącego się pomarańczowym światłem spritza kończy się dzień.

Poczuć się Wenecjaninem, po kilku dniach czujemy się nimi wszyscy, czas płynie w odpowiednim tempie, aparat fotograficzny łowi ulotne obrazy…
Włodzimierz Płaneta

wenecja23.jpg


Regularne Otwarte Plenery Warsztatów Fotograficznych w Krakowie, które prowadzi Włodzimierz Płaneta odbywają się w Wenecji od 2005 r. W 16 plenerach wzięło udział ponad 130 fotografów z Polski, Ukrainy, Anglii, Irlandii, Szwajcarii i Francji. Fotografie były prezentowane na 20 wystawach w Polsce i na Ukrainie. Zostały wydane dwa albumy fotograficzne.   www.planetaw.com 
 

wenecja4.jpg

Prace prezentują:
  • Marcin Bosek - Absolwent AGH, pasjonat tańca i muzyki, wiele lat śpiewał w chórze akademickim AP w Krakowie. Uczestnik Warsztatów Fotograficznych w Krakowie - specjalizacja fotografia studyjna.
  • Alicja Mazurek - Absolwenta AGH, mieszka w Pińczowie. Autorka dwóch wystaw „Ponidzie z lotu ptaka”, współautorka albumów i wydawnictw związanych z Pińczowem i Ponidziem. Uczestniczka ogólnopolskich przeglądów fotograficznych, współorganizatorka plenerów, uczestniczka XVI Otwartego Pleneru Warsztatów Fotograficznych w Krakowie – Wenecja 2017. 
  • Włodzimierz Płaneta - Fotografią zajmuje się zawodowo od 1986 r. Fotograf niezależny, artystyczny „wolny strzelec”. Miłośnik światła polarnego dnia i fotograficznych podróży w odludne krańce północnej Europy. Uzależniony od klimatycznych zaułków Wenecji i Krakowa. Fotografuje ulice Nowego Jorku i Szanghaju. Portrecista religijnej duchowości wyznawców chrześcijaństwa, prawosławia i judaizmu. Prace prezentował na 200 wystawach. Autor fotograficznych albumów: Wenecja, Krakowski Kazimierz, Kraków, Islandia, Manhattan. Popularyzator sztuki fotografii, od 1993 r. prowadzi autorskie Warsztaty Fotograficzne w Krakowie.
  • Małgorzata Skopek - Nauczycielka gry na fortepianie, muzyk kameralista. Swoje muzyczne pasje wzbogaca śpiewając w Akademickim Chórze „Organum”. Uczestniczka Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Współautorka albumu i wystawy fotografii Kraków w 2016 r.
  • Agnieszka Szarszewska - Nauczycielka języka polskiego i angielskiego. Uczestniczka Warsztatów Fotograficznych w Krakowie. Współautorka albumu i wystawy fotograficznej „Kraków”  w 2016 r. 

Zapraszamy!

Reklama.

Zobacz także

XXIV Lato z Chopinem

Dodane: 2018-07-19 16:09 - Komentarze  (0)  czytane (2436)

TAGI: Lato z Chopinem, XXIV Lato z Chopinem, Festiwal Pianistyczny Lato z ChopinemKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.111.99

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja

ul. Armii Ludowej 4, 28-400 Pińczów

RESTAURACJA KWADRANS

Plac Wolności 4, 28-400 Pińczów

Restauracja Tawerna

ul. Piłsudskiego 8, 28-400 Pińczów

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

więcej

Pizzerie

Restauracja Tawerna

ul. Piłsudskiego 8, 28-400 Pińczów

więcej

Placówki artystyczne

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

J. Piłsudskiego 2a, 28-400 Pińczów

Muzeum Regionalne w Pińczowie

marsz. Piłsudskiego 2a, 28-400 Pińczów

Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w Chrobrzu

Parkowa 14, 28-425 Złota

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach

Oferty sponsorowane

XXIV Lato z Chopinem

Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Lato z Chopinem" w Busku-Zdroju...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Ogłoszenia

Dodano: 2018-07-19 23:38:58

Cieśla/Zbrojarz/Betoniarz – Niemcy i Szw...

Dodano: 2018-07-19 23:32:38

Cieśla/Zbrojarz/Betoniarz – Niemcy i Szw...

Dodano: 2018-07-19 22:42:13

Praca dla brukarza !!!

Dodano: 2018-07-19 22:37:28

Wynajme

Dodano: 2018-07-19 22:21:48

Kupię grunty rolne w Owczarach

Dodano: 2018-07-19 22:20:56

Kupię grunty rolne w Owczarach

Dodano: 2018-07-19 22:17:45

Montaż ustawianie anten satelitarnych i telewizji ...

Dodano: 2018-07-19 21:45:07

sprzedam skuter

Dodano: 2018-07-19 20:21:05

SPRZEDAM MEBLOŚCIANKĘ

Dodano: 2018-07-19 19:58:30

Dachy