Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zatrzymany kurier zaangażowany w oszustwo 'na policjanta'

Dodał: Milena Data: 2018-01-09 16:35:05 (czytane: 898)

61-letnia mieszkanka Pińczowa, a potem pracownica banku i dyżurny Policji wykazali się spostrzegawczością i umiejętnościami właściwego zachowania w trudnej sytuacji co doprowadziło do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o udział w usiłowaniu dokonania oszustwa „na policjanta”.

Gabinet Okulistyczny, okulista Karol Waligóra
http://okulista-waligorakarol.pl,okulista Pińczów, gabinet okulistyczny pinczow, okulista Karol Waligóra, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badanie pola widzenia, refra

Plac Wolnosci 6. 28-400, Pińczów

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja
http://www.hotelnadstaranida.pl,hotel, restauracja, imprezy okolicznościowe, konferencje, sala konferencyjna, wesele, sala weselna, studniówki, sylwester, bal sylwestrowy, andrzejki

ul. Armii Ludowej 4. 28-400 , PińczówWczorajszego ranka 61-letnia kobieta otrzymała telefon, w którym usłyszała głos mężczyzny przedstawiającego się jako jej syn. Informował ją o wypadku drogowym, w którym z jego winy zostały poszkodowane trzy osoby. Tłumaczył, że jest na komisariacie, więc słuchawkę przekaże policjantowi, który podpowie jak uniknąć konsekwencji spowodowania wypadku. Kolejny mężczyzna przedstawił się jako policjant i wyjaśnił, że po zapłaceniu odszkodowania można uniknąć procesu sądowego. Wymagało to jednak wpłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zażądał, aby kobieta zdobyła je w ciągu godziny, a w tym czasie nie rozłączała się z nim i jego kolegą. Cały czas miała informować „policjantów” o tym co robi i do jakiego banku idzie.

zatrzymanie.jpg

61-latka zorientowała się, że tej sytuacji jest coś podejrzanego. Upewniła się co do tego, gdy w między czasie spotkała się ze swoją córką, która zaprzeczyła aby jej brat miał jakiekolwiek problemy. Mimo to wykonywała polecenia wydawane przez rozmówców, nie rozłączając przy tym telefonu.  W banku dyskretnie przekazała kasjerce informację, że może być obserwowana i jest podsłuchiwana, jako ofiara próby wyłudzenia pieniędzy. Kasjerka sprytnie pomogła jej zmanipulować całą sytuację, wypłacając ostatecznie drobną kwotę pieniędzy, tak aby ewentualnie nie narazić klientki na jakiekolwiek straty.

Po wypłacie kobieta umówiła się co do miejsca przekazania pieniędzy.  Wcześniej jednak udała się na komendę Policji, gdzie cały czas będąc podsłuchiwana, po raz kolejny dyskretnie poinformowała dyżurnego jednostki o swoich podejrzeniach. Ten nie zdradzając swojej obecności  i planowanych działań oddał zgłaszającą pod opiekę policjantów wydziału kryminalnego.

W umówionym miejscu na pieniądze czekał mężczyzna, który w momencie próby ich przejęcia został zatrzymany. Tłumaczył potem, że za pośrednictwem portalu internetowego ogłosił chęć podjęcia pracy, dzięki czemu otrzymał telefoniczną propozycję pośredniczenia w przekazaniu pieniędzy. O wszystkim dowiadywał się na bieżąco przez telefon. Wczoraj okazało się, że ma odebrać pieniądze w konkretnym miejscu od oczekującej kobiety. W zamian za usługę miał odliczyć dla siebie pewną kwotę, a następnie resztę przekazać dalej. Sposób przekazania pieniędzy ulegał ciągłym zmianom.

Ostatecznie do przejęcia pieniędzy nie doszło. Pani, która miała paść ofiarą przestępstwa w bardzo przytomny sposób zareagowała na próbę manipulacji. Swoim zachowaniem przechytrzyła przestępców angażując w to świetnie przygotowaną na taką okoliczność pracownicę banku oraz policjantów.

Odmiennie zachował się 34-letni mężczyzna zatrudniony w formie pośrednika przekazu pieniędzy. Z towarzyszących okoliczności mógł wywnioskować, że proceder, w który się zaangażował, jest działaniem bezprawnym. Dlatego niebawem zostaną mu przedstawione zarzuty usiłowania dokonania oszustwa, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

To doskonały przykład na to, jak bardzo trzeba uważać na propozycje pracy od nieznajomych osób.

Opr. D.S
Źródło: KPP w Pińczowie

Reklama.

Zobacz także

ARiMR szkolił uczniów szkoły rolniczej (foto)

Dodane: 2018-03-23 09:39 - Komentarze  (0)  czytane (543)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.229.109

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

VII Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Ogólnopolski Turniej w Gimnastycznym Trójboju Sprawnościowym w Złotej - Część 1 i 2

Bal Gimnazjalny 2018: Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju - Polonez

Bal Gimnazjalny 2018: Samorządowe Gimnazjum nr 2 - Polonez

Studniówki 2018: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - Część 1

Studniówka 2018: ZSZ im. S. Staszica w Pińczowie - Polonez

Konkursy

Konkurs: Do wygrania zaproszenia na koncert Michała Szpaka z zespołem
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Międzynarodowy Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju!
Konkurs: Wygraj zaproszenie na Orkiestrę w Rytmie Disco
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!

Pierwszy dzień wiosny obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada w dniu 21 marca....