Strona startowa

Wiadomości - Polityka

Adam Jarubas pyta o zasady pożyczki z ARP dla buskiego Uzdrowiska

Dodał: Marta Data: 2021-03-22 16:50:58 (czytane: 7325)

11 marca br. na Konferencji prasowej przedstawiono plan budowy nowoczesnej rozlewni Wody Mineralnej "Buskowianka". Inwestycję ma wesprzeć Agencja Rozwoju Przemysłu. Do naszej Redakcji wpłynął email od Europosła Adama Jarubasa z komentarzem i pytaniem do władz województwa o zasady pożyczki .

Dom weselny Zakątek
www.domweselnyzakatek.pl,dom weselny, hotel świętokrzyskie, hotel, noclegi, imprezy plenerowe, wesele, nocleg, sale szkoleniowe, konferencje,wesela,

Wrocieryż. 28-411 , Michałów

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja
http://www.hotelnadstaranida.pl,hotel, restauracja, imprezy okolicznościowe, konferencje, sala konferencyjna, wesele, sala weselna, studniówki, sylwester, bal sylwestrowy, andrzejki

ul. Armii Ludowej 4. 28-400 , Pińczów

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój- "Parę dni temu działacze PiS na czele z K. Lipcem, tryumfalnie ogłosili w Busku Zdroju „załatwienie” pożyczki dla Uzdrowiska Busko Zdrój z Agencji Rozwoju Przemysłu. O ile z jednej strony należy się cieszyć, że Uzdrowisko dostanie pieniądze na strategiczną inwestycję w postaci wyprowadzenia uciążliwej produkcji Buskowianki ze Zdroju poza miasto do Wełcza ( projekt ten przygotował jeszcze Prezes Legawiec) o tyle pojawia się pytanie o charakter i faktyczny cel zaangażowania ARP.

Ze swej istoty jest to instytucja, która poprzez fundusze inwestycyjne okresowo angażuje kapitały w przedsiębiorstwa po czym odsprzedaje je z zyskiem.
 
Zrozumiałbym, że uzdrowisko pożycza na ten cel pieniądze w banku. O sfinansowanie tego w ramach kredytu w banku państwowym BGK miał, jak twierdzi, zabiegać były prezes Uzdrowiska W. Lubawski, ale nie uzyskał wsparcia, czy nawet był blokowany przez radę nadzorczą i marszałka Bętkowskiego.

Pojawia się jednak pytanie czy zaangażowanie ARP nie jest drogą do cichej prywatyzacji  uzdrowiska. Czy pod płaszczykiem wspierania go, nie szykuje nam się przewał dziesięciolecia, który zagraża stabilności tej niezwykle ważnej dla regionu firmy?

O tym, że jest to łakomy kąsek mogliśmy przekonać się już w przeszłości. Kilka lat temu pojawił się temat prywatyzacji uzdrowiska, który na szczęście udało się utrącić i we współpracy ze związkami zawodowymi przekonać rząd PO-PSL do komunalizacji, czyli przejęcia przez samorząd regionu pakietu akcji uzdrowiska. Jako inicjator tego procesu uważałem i uważam nadal, że tego rodzaju „rodowe srebra” jak uzdrowisko z zasobami wód leczniczych powinny pozostać we władaniu publicznym.

Dziś chcę zadać publiczne pytanie władzom województwa świętokrzyskiego:

1. Czy zakładacie możliwość konwersji zadłużenia na akcje przedsiębiorstwa Uzdrowisko Busko Zdrój i przejęcia części własności przedsiębiorstwa przez ARP ( czy takie zapisy są w projektowanej umowie) co jest równoznaczne z ograniczeniem praw właścicielskich samorządu województwa? ARP mogłoby wtedy bez przeszkód odsprzedać akcje prywatnym podmiotom.

2. Czy warunkiem udzielenia pożyczki jest wydzielenie zakładu Buskowianki z Uzdrowiska? Po przeprowadzeniu inwestycji ta część uzdrowiska będzie „kurą znoszącą złote jaja” - zakładane roczne zyski z produkcji Buskowianki w nowym zakładzie to nawet kilkanaście mln zł.

3. Czy kondycja ekonomiczna uzdrowiska, spowodowana pandemią, nie będzie pretekstem i ułatwieniem do przejęcia za bezcen składników majątkowych firmy, których wartość w warunkach prosperity byłaby zdecydowanie wyższa"

- Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas

 

Cały Artykuł "Szansa dla buskiego Uzdrowiska - nowy zakład produkcji Buskowianki na Wełczu (video)" dostępny pod linkiem: KLIKNIJ >>>

Reklama.

Tagi: Uzdrowisko   Buskowianka   Busko-Zdrój  

Zobacz także

Róża Thun – Dla Ciebie, Polski i Europy – raport z działalności

Dodane: 2021-07-06 12:00 - Komentarze  (0)  czytane (2256)

TAGI:Komentarze (19)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.136.29

Bolek (2021-03-24 04:29:33)

Spolki skarbu panstwa sluza do tego, zeby dla zwycieskiej partii starczylo synekur. Profesjonalizm? Fachowcy sie tam nie sprawdzaja – bez wstydu obwieszcza rzecznik prasowy PiS.Po przejeciu wladzy przez PiS w 2015 roku nastapil desant "swoich" tyle, ze o wiele bardziej agresywny, szybszy i glebszy niz kiedykolwiek wczesniej. Udokumentowala to Grazyna Kopinska w analizie przygotowanej dla Fundacji Batorego pt. "Stanowiska publiczne jako lup polityczny". Dlatego stale rosnie klub milionerow zwiazanych z PiS, obecnie to 84 osoby w spolkach z udzialem panstwaW tygodniku "Przeglad" pisano, ze Prawo i Sprawiedliwosc potrafi zepsuc nawet wodke – tak fatalnie zarzadzano panstwowymi polmosami.

Marek (2021-03-23 19:38:57)

Dziecko polityczne A-A Andrzeja Pałysa dorwało się do unijnego koryta i miesza w dalej w buskim Uzdrowisku. Wspomnianemu byłemu prezesowi Legawcowi ZSL-owska brać w tym marszałek Struzik zapewniła miękkie lądowanie na stanowisku dyrektora Szpitala psychiatrycznego w Tworkach. Wcześniej czy później to musi prdlnąć. Kolejne partie obsadzają swoimi ludźmi koryta a ludzie pracują za grosze.

(2021-03-23 16:51:42)

z błota TOTO wylazło. historyk histeryczny. wszechświata niby znawca. i zdechnie w błocie.

adasiu... (2021-03-23 13:01:50)

powiedz więcej maluczkim w temacie zadłużenia . i jego konwersji. prości, podbuscy wieśniacy nie znają takich określeń .

Do poniżej (2021-03-23 12:33:02)

Przemówił dobrotliwy. Lepiej niech będzie sprywatyzowane, niż w tych peeselowskich łapskach, gdzie wszyscy w układach i znajomościach. Niech ta koniczyna wreszcie zniknie z solca buska i całego regionu raz na zawsze. PS. Karolcia chce jakiś nowy fotel dyrektora...

Yj (2021-03-23 11:39:33)

Widział ktoś jakaś reklamę Buskowianki w tv? To sobie odpowiedzcie na to. Od lat chore zarządzanie

Adamie (2021-03-23 11:35:07)

Bierzesz chłopie 80 tysięcy diety w europarlamencie a koledzy zostali na lodzie. Pomyślałeś wyłącznie o własnym tyłku. Damy radę, zostaw chłopczyku uzdrowisko w spokoju.

:) Adamie (2021-03-23 10:57:14)

rzuć wszystko. ratuj OZ w Dobrowodzie.

ooo.. Wojtas (2021-03-23 10:36:54)

odezwał sie kolejny następny burak prywatyzator.

:) (2021-03-23 10:35:21)

kurze urwali Złote jajka

jaka Buskowianka? (2021-03-23 10:34:16)

Buskowianka? woda zwykła, do maksimum wytrzymałości butelki nasycona CO2. SZKODA, ŻE BUTEKI NIE EKSPLODUJĄ, MOŻNA POSĄDZIĆ O TERRORYZM.

myślenie złodzieja (2021-03-23 10:32:05)

Złodziej zawsze myśli, że kto inny też złodziej.

Rysiu do wszystkich powyzej (2021-03-23 09:30:50)

Hola, hola, towarzysze. Facet ma rację. Lokalnych obajtków u nas dostatek i niejeden połakomiłby się na uzdrowisko. Trzeba patrzeć na ręce bo później to płacz jeno pozostanie jak wejście do parku zdrojowego będzie kosztowało dyszkę albo więcej.

Wojtas (2021-03-23 09:30:15)

Lepsza prywatyzacja w dobre ręce niż by Buskowianka była dalej przez polityczne elity

(2021-03-23 09:12:17)

Szanowny Panie z założonymi rękami jak ekonom, nie pomagasz to nie przeszkadzaj.A my wiemy kto chciał schować do kieszeni ziemie i nieruchomości w części zdrojowej

:) Adamie (2021-03-23 08:53:41)

dołącz do towarzystwa. butelki dokręcane przez Bartosika sortował bedziesz i zgrzewał w 6cio -paki

(2021-03-23 07:52:50)

ZNÓW p. adam w naszych buskich skromnych progach ???

miro (2021-03-22 17:18:37)

na odchodne zarządowi dają wyprawki miljonowe a teraz pożyczka potrzebna / wstyd panowie..wstyd.

Xxxx (2021-03-22 17:10:52)

PSL-kura znosząca złote jaja macie w Solcu Baseny za publiczne pieniądze postawione a kożyści do prywatnych kieszeni

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja

ul. Armii Ludowej 4, 28-400 Pińczów

Dom weselny Zakątek

Wrocieryż, 28-411 Michałów

Willa Bolesław - pokoje do wynajęcia

ul. 12-go Stycznia 9, 28-100 Busko-Zdroj

Rezydencja Elżbiecin

Elżbiecin 12a, 28-100 Busko-Zdrój

Konferencja Ministra Michała Ceślaka w Pińczowie (video)

W środę, 7 kwietnia Minister Michał Cieślak potkał się z Burmistrzem Miasta i Gminy Włodzimierzem Badurakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Woźniakiem. Na ich ręce przekazał symboliczny czek na milion złotych dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. więcej»

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

pinczow24.pl poleca

Czy w sklepie musimy mieć własne rękawiczki jednorazowe?

Na wtorkowej konferencji Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Podmioty Ekonomii Społecznej - nowa moda, czy realna potrzeba

Caritas Diecezji Kieleckiej informuje że 11 grudnia w siedzibie...

Nieruchomości na sprzedaż

Meszkanie/ apartament 4 pokoje 122.5m2, bezczynszowe w strefie zdrojowej, garaż, Busko-Zdrój, ul. Spacerowa. Okazja! Na sprzedaż
Cena: 499000zl

Dom 140 m2 na pięknej 2000m2 działce. Skotniki Duże, 8 km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 799000zl

Działka 1000m2, Chroberz ul. Akacjowa Na sprzedaż
Cena: 19900zl

Działka 1529m2, Busko-Zdrój, strefa zdrojowa. Okazja! Na sprzedaż
Cena: 249000zl

Dom 218m2, 6 pokoi, działka 1800m2. Busko-Zdrój ul.Pawia Na sprzedaż
Cena: 899000zl

Duży dom, 6 pokoi, 2 łazienki, na pięknej 18 arowej działce, na peryferiach Buska-Zdroju, przy ul. Pawiej, w cichej, spokojnej okolicy.

Lokal usługowy/handlowy, Busko-Zdrój, centrum, al.Mickiewicza 4. Okazja! Na sprzedaż
Cena: 249000zl

Komercyjny lokal o pow 44.6m2 pod działalność w samym centrum Buska-Zdroju. Dojście do lokalu od Placu Zwycięstwa lub Al.Mickiewicza. Idealne miejsce na biuro lub lokal

Dzialka 1600m2, Solec-Zdrój, ul. Partyzantów, strefa uzdrowiskowa Na sprzedaż
Cena: 259000zl

Działka budowlana/inwestycyjna 1600m2 w strefie zdrojowej w Solcu-Zdroju. Działka położona przy ul.Partyzantów, vis a vis Ośrodka Kultury, przy drodze prowadzącej

Działka budowlana 1049m2 z pozwoleniem na budowę. Busko-Zdrój, Mikułowicka Na sprzedaż
Cena: 85000zl

Działka budowlana 7800m2. Skorocice, 4km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 79000zl

Działka budowlana 1700m2, Owczary, ul. Pęczelicka Na sprzedaż
Cena: 116000zl

Działka 1700m2, płaska, równa, prostokątna o wymiarach 26x65m, z warunkami zabudowy na dom jednorodzinny, w miejscowości Owczary 3 km od Buska-Zdroju. Spokojna okolica

Ogłoszenia

Dodano: 2021-07-24 00:22:14

Chętnie zaznam rozrywki

Dodano: 2021-07-24 00:16:41

Szukam szczescia i akceptacji.

Dodano: 2021-07-23 23:10:03

Szukam pana do dyskretnych spotkań

Dodano: 2021-07-23 22:47:27

Sprzedam działki

Dodano: 2021-07-23 22:17:39

Berlingo partner kupie

Dodano: 2021-07-23 21:19:40

Szukam pracy

Dodano: 2021-07-23 21:09:03

wynajmę mieszkanie

Dodano: 2021-07-23 20:51:04

Szukam pracy

Dodano: 2021-07-23 20:21:37

poznam pania

Dodano: 2021-07-23 19:31:18

Opiekunka osoby starszej