Dzień Wojska Polskiego w Pińczowie
Data: 15 08 2024
Miejsce:
Pińczów
104 lata temu, wojska polskie odniosły zwycięstwo w kilkudniowej operacji zwanej Bitwą Warszawską. Wydarzenie rozpoczęło się 13 sierpnia 1920 roku, a zakończyło 25 sierpnia zwycięstwem strony polskiej dowodzonej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego.
To zwycięstwo radykalnie zmieniło losy wojny polsko -bolszewickiej, pozwoliło zachować niepodległość i przekreśliło radzieckie plany ustanowienia w Polsce republiki sowieckiej i ofensywy na Europę Zachodnią.
15 sierpnia 2024 roku, obchodzić będziemy kolejną rocznicę wydarzeń z 1920 roku. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisława Woźniaka, serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
Źródło: UM w PińczowieJeżeli wiesz o imprezie / wydarzeniu, którego tu nie ma - dodaj je do naszej bazy!
Dodaj nową imprezę



