Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Dni Ponidzia powracają!

Dodał: Marta Data: 2022-07-01 16:37:33 (czytane: 6422)

Po dwuletniej przerwie miasto Pińczów zaprasza do wspólnego świętowania. Na mieszkańców i gości czekają trzy dni nie tylko koncertowych atrakcji.

Dom weselny Zakątek
www.domweselnyzakatek.pl,dom weselny, hotel świętokrzyskie, hotel, noclegi, imprezy plenerowe, wesele, nocleg, sale szkoleniowe, konferencje,wesela,

Wrocieryż. 28-411 , Michałów Zobacz

W tym roku zaczynamy w piątek - 1 lipca - koncertem w Synagodze Starej. W wyjątkowych wnętrzach jednej z najstarszych zachowanych synagog w Polsce odbędzie się porywający koncert muzyki klezmerskiej "Shalom". Tradycyjnie przed synagogą ustawiony zostanie telebim.

W sobotę przenosimy się na stadion MOSiR przy ul. Pałęki. Tam, od rana na najmłodszych czekać już będą atrakcje na wesołym miasteczku a od godzin popołudniowych, na płycie głównej stadionu, rozpocznie się część koncertowa. W klimat polskich i zagranicznych przebojów wprowadzą nas kapele z Pińczowa i okolic. Covery zespołu Bajm wyśpiewamy wspólnie z zespołem Biała Armia - laureatem Europejskiego Festiwalu Coverów Gwiazd w Kamiennej Górze. Gwiazdą sobotniej części imprezy będzie koncert gwiazdy disco-polo Czadomana, znanego m.in. z piosenki „Ruda tańczy jak szalona". Od godziny 23:00 rozpoczniemy dyskotekę pod gwiazdami z DJ MIKE F & DEV J, jędrzejowskimi artystami, którzy zaserwują nam solidną dawkę muzyki klubowej.

Wydarzeniami towarzyszącymi sobotniej części imprezy będzie strefa gastronomiczna, stoiska kół gospodyń wiejskich, punkt badań profilaktycznych zapewnionych przez Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej. Na płycie głównej stanie także specjalne Bezpieczne Miasteczko, do którego zaprasza sponsor - firma Regesta S.A. Czekać tam będą na Was symulatory imitujące zdarzenia drogowe - dachowania, zderzenia, trenażer refleksu oraz alko-gogle. Przed wakacyjnym okresem wyjazdów to będzie dobra nauka o bezpieczeństwie na drodze. Bezpieczeństwo drogowe to nasz wspólny interes - zapewnia Regesta S.A.

Niedzielną część imprezy otworzy Holi Święto Kolorów. Swoje talenty zaprezentuje uzdolniona młodzież zrzeszona w Amatorskim Ruchu Artystycznym, ale i pińczowianie, którzy z sukcesami startują w różnorodnych konkursach wokalnych. Wszyscy spragnieni energetycznego reggae na pewno się nie zawiodą! Na pińczowskiej scenie wystąpi TABU - śląski zespół, który powstał w 2003 roku. Zespół ma na swoim koncie pięć studyjnych albumów oraz płytę koncertową z „Przystanku Woodstock 2014”. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – “Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi” . Sukces zawdzięczają swej porywającej wizji reggae, gdzie standardowe instrumentarium wsparte jest dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwot.

O 21:30 na scenie pojawi się Małgorzata Ostrowska - królowa polskiego rocka, od zawsze oryginalna i wyrazista. Artystka kojarzona jest przede wszystkim z poznańską grupą Lombard i polskim rockiem lat 80. i 90. Wokalistkę wyróżniono tytułem „Ikony Festiwalu w Opolu”, przyznawanym przez TVP i miasto Opole najwybitniejszym osobowościom opolskiego festiwalu. Usłyszymy nie tylko "Szklaną pogodę" ale też inne niezapomniane i poruszające przeboje, jak "Gołębi puch" oraz "Mister of America".

W niedzielę na obiektach MOSiR pojawi się także mobilna pracownia badań diagnostycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Przez cały weekend polecamy atrakcje na wodzie - w Klubie Wodnym Kon-Tiki a także w pobliskim Aeroklubie Regionalnym.

Do wspólnego świętowania tegorocznych Dni Ponidzia zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, sponsorzy i partnerzy wydarzenia.

Zapraszamy!

Źródło: PSCK

Reklama.

Tagi: Pińczów   Dni Ponidzia   impreza w Pińczowie   koncert w Pińczowie

Zobacz także

Kabaret K2 - Jedziemy po bandzie

Dodane: 2022-11-30 16:15 - Komentarze  (0)  czytane (645)

TAGI: BSCK, Busko-ZdrójKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.24.118.144

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja

ul. Armii Ludowej 4, 28-400 Pińczów

RESTAURACJA KWADRANS

Plac Wolności 4, 28-400 Pińczów

Restauracja Tawerna

ul. Piłsudskiego 8, 28-400 Pińczów

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

więcej

Pizzerie

Restauracja Tawerna

ul. Piłsudskiego 8, 28-400 Pińczów

więcej

Placówki artystyczne

Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

J. Piłsudskiego 2a, 28-400 Pińczów

Muzeum Regionalne w Pińczowie

marsz. Piłsudskiego 2a, 28-400 Pińczów

Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w Chrobrzu

Parkowa 14, 28-425 Złota

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

Oferty sponsorowane

Nowoczesny Dom blisko buskiej strefy zdrojowej - teraz w super cenie! Sprawdź!

Nowoczesny Dom z ogrodem w spokojnej, cichej i pełnej zieleni...

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2022-12-01 23:11:01

Usługi Remontowo-Instalacyjne

Dodano: 2022-12-01 22:44:42

Usługi brukarskie

Dodano: 2022-12-01 22:43:53

Ziemia, piach, kamień, kruszywo

Dodano: 2022-12-01 22:42:29

Wyburzenia

Dodano: 2022-12-01 22:41:18

Przydomowa oczyszczalnia, zbiornik na deszczówkę

Dodano: 2022-12-01 22:40:03

Roboty ziemne

Dodano: 2022-12-01 22:24:29

FLAMA

Dodano: 2022-12-01 22:24:29

FLAMA

Dodano: 2022-12-01 22:24:29

FLAMA

Dodano: 2022-12-01 22:24:29

FLAMA