Strona startowa

Wiadomości - Zdrowie i uroda

III Piknik Zdrowia w Pińczowie - Profilaktyka na Najwyższym Poziomie!

Dodał: Marta Data: 2023-07-31 12:05:01 (czytane: 669)

Wczorajszy III Piknik Zdrowia w Pińczowie okazał się ogromnym sukcesem. Ponad 30 cytologii, blisko 20 mammografii, ponad dwieście przesiewowych badań wzroku, oraz 80 wydanych kart ubezpieczenia europejskiego EKUZ - to tylko niektóre liczby z bilansu imprezy.

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja
http://www.hotelnadstaranida.pl,hotel, restauracja, imprezy okolicznościowe, konferencje, sala konferencyjna, wesele, sala weselna, studniówki, sylwester, bal sylwestrowy, andrzejki

ul. Armii Ludowej 4. 28-400 , PińczówZorganizowany przez Urząd Miejski w Pińczowie przy współpracy z Fundacją Pokonaj Raka, piknik zgromadził kilkudziesięciu pacjentów na każdym z wystawionych stoisk.

Zobacz

Atmosfera imprezy była znakomita, a pogoda sprzyjała spędzeniu czasu na świeżym powietrzu. Dzięki licznych stoiskom mieszkańcy gminy Pińczów i całego Ponidzia mieli możliwość wstępnej oceny stanu swojego zdrowia. Badania obejmowały m.in. poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, stan zębów, skład organizmu oraz obliczenie indeksu BMI. Profesjonaliści zajmowali się również badaniami wzroku i wykonywaniem spirometrii, a także przeprowadzali cytologię i mammografię.

Ponadto, na stoiskach udzielano porad i informacji na temat wielu kwestii związanych ze zdrowiem, takich jak choroby onkologiczne, zakaźne, kardiologiczne, życie z cukrzycą, rehabilitacja, zasiłki chorobowe, refundowanie procedur medycznych, edukacja medyczna, kosmetologia oraz krwiodawstwo. Wszyscy odwiedzający stoiska mogli skonsultować swoje wątpliwości i otrzymać niezbędne informacje.

Na III Pikniku Zdrowia w Pińczowie nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli miło spędzić czas przy wozach strażackich i policyjnych, a także w towarzystwie maskotki mrówki PSB. Wesołe miasteczko, malowanie buziek oraz stoisko Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Pińczowie również przyciągały dzieci.

Zobacz


Imprezę uroczyście otworzyli Ewa Bawor - naczelnik Wydziału Oświaty i Infrastruktury Społecznej Urzędu Miejskiego w Pińczowie, Ewelina Zielińska - inspektor ds. oświaty i zdrowia oraz Katarzyna Gulczyńska z Fundacji Pokonaj Raka. Organizatorzy podkreślają, że duże zainteresowanie piknikiem świadczy o świadomości mieszkańców gminy w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Wspomniane badania profilaktyczne oraz cenne porady zdrowotne były dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w tym również dla gospodarzy gminy, jak wiceburmistrz Beata Kita oraz burmistrz Włodzimierz Badurak.

Zobacz

Podczas imprezy odbył się także spływ kajakowy Nidą na odcinku Tokarnia - Brzegi, który stanowił dodatkową atrakcję dla uczestników pikniku.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w wydarzenie i przyczynili się do jego sukcesu. III Piknik Zdrowia w Pińczowie cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co świadczy o ogromnym znaczeniu profilaktyki zdrowotnej, która może uratować zdrowie i życie wielu osób.

Źródło: UMiG w Pińczowie


Reklama


Tagi: Pińczów   piknik zdrowia   bezpłatne bdania  

Zobacz także

Światowy Dzień AIDS

Dodane: 2023-12-01 09:31 - Komentarze  (1)  czytane (7501)

TAGI: HIV, AIDS, Światowy Dzień AIDSKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.220.249.141

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BSF Busko-Zdrój pokonał Futsal Club Tarnów 9:2 (3:1) - zapis transmisji LIVE

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka vs BSF Busko-ZdrĂłj - transmisja LIVE

AKS 1947 Busko-Zdrój vs LKS Orlęta Kielce - transmisja LIVE

Gala boksu im. JĂłzefa Grudnia w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Uroczyste otwarcie rozbudowanej części "Malucholadii" - konferencja prasowa

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zapraszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Nieruchomości na sprzedaż

Unable to connect to database