Strona startowa

Wiadomości - Nauka

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie - To dobry wybór dla Twojego dziecka

Dodał: Marta Data: 2023-09-11 09:39:17 (czytane: 3465)

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie jest publiczną placówką, która prowadzi nauczanie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym i z niepełnosprawnościami sprzężonymi takimi jak: autyzm, porażenie mózgowe, wady wzroku i słuchu.

P. W. WOŹNIAK – rolety, żaluzje, moskitiery, plisy
rolety24.pl.tl,ROLETY TEKSTYLNE, ROLETKI, ROLETY ANTYWŁAMANIOWE,
ROLETY DACHOWE, Rolety pińczów, rolety jędrzejów, rolety chmielnik, MOSKITIERY OKIENNE, MOSKITIERY DRZWIOWE, SIATKI, WERTIKALE, WERTICALE, ŻALUZJE, ŻALUZJE DREWN

Batalionów Chłopskich 66. 28-400, Pińczów

Gabinet Okulistyczny, okulista Karol Waligóra
http://okulista-waligorakarol.pl,okulista Pińczów, gabinet okulistyczny pinczow, okulista Karol Waligóra, kompleksowe badania okulistyczne, badanie okulistyczne, USG gałki ocznej, usg oczodołu, 3D OCT, pomiar ciśnienia śródgałkowego, pachymetria, gonioskopia, badanie pola widzenia, refra

Plac Wolnosci 6. 28-400, Pińczów

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja
http://www.hotelnadstaranida.pl,hotel, restauracja, imprezy okolicznościowe, konferencje, sala konferencyjna, wesele, sala weselna, studniówki, sylwester, bal sylwestrowy, andrzejki

ul. Armii Ludowej 4. 28-400 , Pińczów

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójW strukturach Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie działają: Szkoła Podstawowa, Branżowa Szkoła I Stopnia, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Zajęcia Rewalidacyjno-Wychowawcze, Grupy Wychowawcze.

Placówka podejmuje działania mające na celu stworzenie dzieciom i młodzieży odpowiednich warunków do rozwoju, edukacji oraz pełnego uczestnictwa w społeczeństwie na równi z innymi.

Zobacz

Wychodząc z założenia, że żadne konkretne i jednostronne działanie nie rozwiąże wszystkich problemów dzieci niepełnosprawnych,placówka korzysta z wielu innowacyjnych koncepcji, technik i metod nauczania, tak aby każde dziecko miało szansę jak najpełniejszego rozwoju.

W szkołach Ośrodka dzieci i młodzież zdobywają wiedzę i umiejętności na miarę indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych a ich wszechstronny rozwój wspierany jest specjalistyczną pomocą psychologiczno - pedagogiczną, logopedyczną i rehabilitacyjną. Służą temu różnorodne formy terapii m.in. terapia metodą EEG Biofeedback, terapia Metodą Krakowską, Integracja Sensoryczna, Trening Umiejętności Społecznych, dogoterapia, hortikuloterapia, arteterapia.W pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystywane są  również alternatywne metody komunikacji, w szczególności Program Rozwoju Komunikacji Makaton oraz PCS(Picture Communication Symbols).

Zobacz

Wychodząc naprzeciw potrzebom aktualnego rynku pracy, Ośrodek poszerza ofertę kształceniao takie zawodach jak: mechanik pojazdów samochodowych, piekarz, cukiernik. Ponadto zapewnia opiekę indywidualną, opiekę w małych grupach, gabinet opieki medycznej, nieodpłatne podręczniki szkolne, miejsca odbywania praktycznej nauki zawodu, bezpłatny dowóz na miejsca praktyk, zakwaterowanie i wyżywienie w Ośrodku oraz legitymacje uprawniające do ulg w przejazdach komunikacji zbiorowej.

W trosce o możliwie najszerszy rozwój osobowości uczniów, ich predyspozycji i zdolności w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Broninie działają różnorodne koła zainteresowań (taneczne, muzyczne, filmowe, rekreacyjno-sportowe oraz wiele innych). To tutaj uczniowie odkrywają i rozwijają swoje talenty, a także sprawdzają swoją wiedzę w konkursachi turniejach. Uczestniczą i odnoszą sukcesy w zawodach sportowych organizowanych na szczeblu szkolnym, powiatowym i wojewódzkim.

Zobacz

W Placówce działa harcerska drużyna „Nieprzetartego Szlaku”. Młodzi harcerze aktywnie uczestniczą w uroczystościach patriotycznych, rajdach i biwakach. Ośrodek zapewnia indywidualne podejście do każdego ucznia, miłą i przyjazną atmosferę, stwarza warunki właściwego rozwoju i nauki w trosce o rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, którą cechuje fachowa wiedza, pracowitość, głębokie zaangażowanie w sprawy dotyczące wychowanków.Ściśle współpracuje ze środowiskiem rodzinnym uczniów i wychowanków. Służy wsparciem w rozwiązywaniu problemów rozwojowych, edukacyjnych i wychowawczych. Prowadzi wielokierunkową pedagogizację rodziców.

W Ośrodku znajdują się odpowiednio wyposażone pracownie i gabinety specjalistyczne. Do dyspozycji szkół przeznaczone są: pracownie przedmiotowe i komputerowe, pracownia językowa, pracownie ogrodnicze, rękodzielnictwa, gospodarstwa domowego, prac biurowych, sala do rehabilitacji wad postawy i Integracji Sensorycznej oraz gabinety psychologa i pedagoga. Przy Ośrodku znajduje się strefa wypoczynkowo - rekreacyjna wyposażona m.in. w urządzenia siłowni zewnętrznej, plac zabaw oraz boisko zielone.

Placówka współpracuje z Poradniami Psychologiczno-Pedagogicznymi, Powiatowym Urzędem Pracy, Sądem, kuratorami sądowymi, Policją,Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie, Ośrodkami Pomocy Społecznej, zI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku Zdroju, ze szkołami różnego typu z terenu powiatuoraz wieloma innymi instytucjami działającymi w środowisku lokalnym.

Przy Ośrodku działa Stowarzyszenie „Daj Dziecku Nadzieję”, które zajmuje się m.in. udzielaniem pomocy materialnej dzieciom i młodzieży,organizowaniem zajęć terapeutyczno – rekreacyjno – sportowych a także organizowaniemwycieczek i wypoczynku dla uczniów  i wychowanków. Ponadto organizuje zajęcia hipoterapii na terenie Ośrodka. Stowarzyszenie dysponuje własnymi końmi, które mieszkają przy Ośrodku i z tego też względu dzieci i młodzież, mogą każdą wolną chwilę wykorzystać na kontakt z końmi. Stowarzyszenie zapewnia bazę do hipoterapii, wykwalifikowanych instruktorów, którzy są nauczycielami i wychowawcami w Ośrodku. Całość podejmowanych działań przez Stowarzyszenie na rzecz młodzieży jest całkowicie bezpłatna.
Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie to miejsce, które przygotowujemłodego człowiekado satysfakcjonującego i kreatywnego życia w społeczeństwie, motywuje do pracy, uczy samodzielności, sumienności i odpowiedzialności. Podnosi jego samoocenę i wiarę we własne możliwości.

Agnieszka Gronostaj
Anna Jabłońska

 


Reklama

Tagi: SOSW Bronina   szoła w Broninie    

Zobacz także

89,3 procent zdawalności matury w tym roku - Ogłoszenie wyników przez CKE

Dodane: 2023-09-08 13:07 - Komentarze  (0)  czytane (4346)

TAGI: matura 2023, wyniki maturKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.181.91

Aa (2023-09-15 08:21:42)

Do Magda O.Tak chętnie się podzielę.napisze na maila i możemy się konkretnie umówić

Magda O. do Aa (2023-09-14 21:22:56)

Jeśli masz coś ciekawego, wyślij na adres: magiibusko1990@gmail.com

Aa (2023-09-12 11:26:54)

Do poprzedniczki/poprzednika:pewnie jest tak jak mówisz. Były pewne.sytuacje i osoby które robiły pod górkę innym osobom w tym ośrodku.duzo by tu pisać. Chętnie podzielę się tymi informacjami.

(2023-09-12 07:59:19)

Ludzie, którzy pracują w tej Placówce to anioły, zarówno nauczyciele, jak i inni pracownicy. Ich praca nie polega tylko na odbyciu zajęć lekcyjnych i odpytaniu uczniów. Oni nie są tylko nauczycielami, są opiekunami dziecka w całym zakresie oraz niejednokrotnie wsparciem dla rodziny. Najbardziej wzruszający jest sposób w jaki odnoszą się do dzieci, pełen ciepła i szacunku. Jesteście wielcy.

Andi (2023-09-11 22:02:27)

Dobrze ze istnieje taka placówka dobrze ze pracują kompetentni nauczyciele i nauczycielki i dobrze ze jest to grono pedagogiczne po innych uczelniach niż WSGK w Kutnie.Dobrze ze dyrektor nie zatrudnia po prawomocnych wyrokach.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2023-10-03 20:34:21

Przyjmę ziemię

Dodano: 2023-10-03 20:09:34

Pani Szuka Pana - Ogłoszenie Prywatne

Dodano: 2023-10-03 20:06:36

lekcje gry na instrumentach

Dodano: 2023-10-03 18:26:12

Samodzielny murarz ,lub brygada budowalana

Dodano: 2023-10-03 16:33:17

Usługi

Dodano: 2023-10-03 15:40:47

Hej

Dodano: 2023-10-03 14:07:47

Oddam kocice

Dodano: 2023-10-03 14:00:27

Sala weselna

Dodano: 2023-10-03 13:09:19

ZATRUDNIĘ !

Dodano: 2023-10-03 11:18:18

Praca na zmywaku