Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Ubezpieczenie roweru a odpowiedzialność cywilna. Czy ochroni Cię przed szkodami wyrządzonymi innym?

Dodał: Marta Data: 2023-09-22 12:28:23 (czytane: 564)

Nie ma znaczenia, czy wyrządzisz szkodę osobie trzeciej autem, czy rowerem – jesteś zobligowany do jej naprawy. Z tego powodu warto zainteresować się ochroną, jaką zapewnia ubezpieczenie rowerzysty. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę ubezpieczenia rowerowego.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Hotel Nad Starą Nidą - hotel, restauracja
http://www.hotelnadstaranida.pl,hotel, restauracja, imprezy okolicznościowe, konferencje, sala konferencyjna, wesele, sala weselna, studniówki, sylwester, bal sylwestrowy, andrzejki

ul. Armii Ludowej 4. 28-400 , Pińczów

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Dom weselny Zakątek
www.domweselnyzakatek.pl,dom weselny, hotel świętokrzyskie, hotel, noclegi, imprezy plenerowe, wesele, nocleg, sale szkoleniowe, konferencje,wesela,

Wrocieryż. 28-411 , MichałówZobacz

Ubezpieczenie roweru to ochrona dla Twojego pojazdu

Wydając na rower kilka lub nawet kilkanaście tysięcy złotych, z pewnością chcesz się nim nacieszyć. Jeśli szybko ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu, czeka Cię duża strata. W jej ograniczeniu może pomóc posiadanie, chociażby ubezpieczenia roweru, które zapewnia ochronę w przypadku wielu losowych sytuacji, jak np.:

    • kradzież,
    • akt wandalizmu,
    • pożar,
    • działanie czynników pogodowych (np. wichury lub gradu).

Jeśli dojdzie do któregoś z tych zdarzeń i masz ubezpieczenie roweru, otrzymasz rekompensatę w postaci wypłaconych środków przez ubezpieczyciela. Jego wysokość zależy od wybranego pakietu, ale z pewnością, choć częściowo zrekompensuje stratę.

Czym jest odpowiedzialność cywilna?

Pod pojęciem odpowiedzialności cywilnej należy rozumieć zobowiązanie do poniesienia finansowych skutków swoich działań, które spowodowały szkodę u innych osób – zarówno dotyczącą ich osoby, jak i ich mienia. Chociaż termin ten kojarzy się głównie z segmentem ubezpieczeń komunikacyjnych, w rzeczywistości obowiązuje również w innych obszarach życia. Jeśli doprowadzisz do szkody, idąc pieszo lub jadąc rowerem, prawo również zobowiązuje Cię do jej naprawienia.

Problemem może okazać się to, że o ile przy szkodzie samochodowej chroni Cię obligatoryjne OC, o tyle nie ma obowiązku zakupu takiego ubezpieczenia rowerzysty. Gdy dojdzie do zdarzenia z Twojej winy, musisz więc wypłacić stosowne odszkodowanie z własnej kieszeni. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, możesz jednak wykupić dobrowolne ubezpieczenie OC rowerzysty, które pokryje ewentualne zobowiązania wynikające z odpowiedzialności cywilnej.

Brałeś udział w kolizji? Sprawdź, jaki rodzaj ubezpieczenia rowerzysty chroni Cię w razie wypadku

Jak widać, ubezpieczenia rowerowe występują w różnych wariantach. Jedne z nich chronią przed szkodami wyrządzonymi innym, drugie natomiast stanowią zabezpieczenie Twojego mienia. Które przyda się bardziej? Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie indywidualnie. Warto mieć jednak świadomość, z jakimi konsekwencjami wiąże się ich brak.

Nie mając ubezpieczenia roweru, ryzykujesz stratą równą wartości jednośladu – a może ona wynieść nawet kilkanaście tysięcy. Jeśli nie masz ubezpieczenia rowerzysty i doprowadzisz do szkody, konsekwencje będą już poważniejsze. O ile będziesz mieć pecha, zarysowanie czyjegoś auta lub strącenie lusterka może równać się wydatkowi na poziomie kilkuset lub kilku tysięcy złotych. Brak polisy będzie Cię zatem słono kosztować.

W jakich sytuacjach jeszcze zadziała ubezpieczenie roweru?

To jednak nie koniec możliwości, jakie zapewnia ubezpieczenie roweru. Ciekawą opcją jest produkt ubezpieczeniowy City Combo od Balcia (https://balcia.pl/pl/citycombo-ubezpieczenie), który łączy w sobie zalety wyżej wymienionych opcji z dodatkowymi korzyściami.
Pod tą nazwą kryje się polisa łącząca ubezpieczenie rowerzysty (OC), NNW i ubezpieczenie od kradzieży. Kupując je, zyskujesz więc ochronę ubezpieczeniową na wielu polach, a w konsekwencji – spokój ducha. Do wyboru masz też trzy pakiety, dzięki którym łatwo dopasujesz odpowiednią wysokość sumy ubezpieczenia dla poszczególnych świadczeń.

/Artykuł sponsorowany/

Zobacz także

Zastrzeżenie numeru PESEL: Jakie mogą być konsekwencje?

Dodane: 2023-12-09 10:05 - Komentarze  (0)  czytane (613)

TAGI: Pesel, kredyt, dowód, bankKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.221.90

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BSF Busko-Zdrój pokonał Futsal Club Tarnów 9:2 (3:1) - zapis transmisji LIVE

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka vs BSF Busko-ZdrĂłj - transmisja LIVE

AKS 1947 Busko-Zdrój vs LKS Orlęta Kielce - transmisja LIVE

Gala boksu im. JĂłzefa Grudnia w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Uroczyste otwarcie rozbudowanej części "Malucholadii" - konferencja prasowa

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zapraszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Nieruchomości na sprzedaż

Unable to connect to database