Strona startowa

'Związek Otwarty' - Farsa i Komedia na Scenie BSCK

Data:23 11 2023
godz. 18:00
Miejsce: BSCK, Mickiewicza 22, Busko-Zdrój

Dobre wieści dla miłośników teatru i doskonałego humoru! Ponownie, 23 listopada o godzinie 18:00 na scenie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury będziemy mieli okazję zobaczyć spektakl 'Związek otwarty' w wykonaniu niezwykle utalentowanego małżeństwa aktorskiego - Eweliny Kudeń-Nowosielskiej i Bartłomieja Nowosielskiego.

"Związek otwarty" to  komedia dell’arte, napisana przez słynne małżeństwo - Dario Fo, laureata Literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku, i jego żonę, Frankę Rame. Spektakl ten jest prawdziwą ucztą dla widzów, łącząc w sobie doskonały humor, ironię oraz refleksję nad instytucją małżeństwa.

Zobacz

Główną osią komedii jest kpina i zabawa z konwencjami małżeństwa oraz stereotypami dotyczącymi różnic między kobietami a mężczyznami. Tytułowy "związek otwarty" to małżeństwo, w którym małżonkowie są wolni, tzn. niewierni sobie nawzajem. Sztuka jest pełna absurdalnych sytuacji, sprzeczności i zwrotów akcji, które składają się na niezapomniane widowisko.

Warto zaznaczyć, że temat relacji małżeńskich jest traktowany w sposób humorystyczny, ale jednocześnie prowokuje do refleksji. Twórcy posługują się stereotypami dotyczącymi natury kobiet i mężczyzn, co dodaje sztuce dodatkowego pikantnego smaku.

Nie można również zapomnieć o niezwykle utalentowanej obsadzie, w której główne role wcielają się Ewelina Kudeń-Nowosielska i Bartłomiej Nowosielski. Ich zdolności aktorskie i charyzma gwarantują doskonałe wykonanie tej kontrowersyjnej komedii.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć "Związku otwartego," to koniecznie musicie to nadrobić. A jeśli już mieliście przyjemność uczestniczyć w tym spektaklu, to kolejny seans z pewnością dostarczy wam kolejnych emocji i uśmiechu. To wydarzenie, którego nie można przegapić!

Bilety w cenie 80/70 zł można nabyć w kasie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury lub online biletyna.pl. Przygotujcie się na wieczór pełen śmiechu, zabawy i refleksji nad skomplikowanym światem małżeństwa!

/red/

Imprezy

Patronat
2023-11-17 - 2023-12-31

XXXVIII Przegląd Plastyki Ponidzie 2023

2023-12-01 - 2023-12-20

Kulturalny Grudzień w Pińczowie

2023-12-02 - 2024-02-29

Lodowisko na Tężni

2023-12-09 - 2024-01-31

XXVII Ogólnopolski Przegląd Fotografii Ponidzie 2023: Święto fotografii w ...

2023-12-10

Wieczór z Liderem LemON: Igor Herbut Solo w BSCK

2023-12-11

Podwieczorek z Gwiazdą: Hanna Śleszyńska

Patronat
2023-12-15

Kabaret Smile - 'Nowy' program na 20-lecie!

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zapraszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej