Zwycięska passa Nidy

Dodał: red Data: 2022-09-21 14:19:18 (czytane: 1957)

Żółto-niebiescy pokonują Orlęta Kielce 1:2 w ósmej kolejce Hummel Czwartej ligi! Tym samym wpisując na swoje konto trzecie zwycięstwo z rzędu.

Zobacz

Pod wodzą nowego trenera – Marcina Kuśmickiego, pińczowski zespół rozegrał trzy spotkania (2 mecze ligowe i pucharowy). W każdym z nich zgarnął maksymalną ilość punktów, nie pozostawiając rywalom złudzeń na zwycięstwo.

W ostatnim spotkaniu od pierwszych minut to gospodarze dyktowali warunki spotkania i wszystko wskazywało na to, że to właśnie oni w tym meczu będą drużyną, która zgarnie trzy punkty bowiem już w piątej minucie Kacper Śliwa skierował piłkę do siatki i było 1:0 dla kieleckiego zespołu. Chcąc jak najszybciej podwyższyć prowadzenie – zespół gospodarzy ciągle atakował, długo utrzymywał się przy piłce, ale to w końcu Nida stworzyła sobie klarowną sytuację i oddając pierwszy strzał na bramkę zdobyła wyrównanie za sprawą Danila Kravchenki. Do przerwy żadna z drużyn nie dała rady przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść pozostawiając remisowy wynik.

Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy swoimi strzałami nękali bramkę Damiana Pałaszewskiego. Bramkarz Nidy ani razu nie dał się zaskoczyć. Gdy wydawało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów sprawdziło się powiedzenie, o niewykorzystanych sytuacjach, które się mszczą i w 81. minucie Artur Karasek pokonał golkipera gości dając tym samym zwycięstwo klubowi znad Nidy. Orlęta próbowały z jeszcze większą determinacją doprowadzić do remisu, lecz tak jak przez większość meczu robili to bezskutecznie.

Razem z nowym trenerem Nida rozpoczęła marsz w górę tabeli co napawa pińczowskich kibiców optymizmem.

Bramki: Kacper Śliwa dla Orląt, Danila Kravchenka i Artur Karasek dla Nidy.

Skład Nidy: Pałaszewski, Borowiecki ( 53 Grabowski), Szafraniec (12 Garula), Ciacia, Parlicki, Lisovenko, Jabłoński, Krauchanka ( 75 Wawer), Madej, Tutaj, Karasek

Orlęta: Sitek, Dziubek, Zawierucha, Grochowski, Prus, Solnica, Cedro, Gaj (75 Gładysz), Dziewiecki (59 Poński), Śliwa, Moskal

Sędzia główny: Daniel Detka
Sedziowie boczni: Tomasz Orkisz, Patryk Matachowski.