Wiadomości - Polityka
Minister Michał Cieślak - w gminie Pińczów powstanie ponad 10 kilometrów sieci kanalizacyjnej
Dodał: Marta Data: 2022-01-11 14:47:31 (czytane: 12309)
W poniedziałek 10 stycznia br. w Pińczowie podpisano umowę dotyczącą ,, Budowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy Pińczów - etap I".
Umowę podpisali Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa przy kontrasygnacie Mirosławy Wiśniewskiej, skarbnik gminy Pińczów oraz Piotra Czyszczoń z firmy Ekokanwod z Nowego Korczyna i wykonawca zadania. W spotkaniu uczestniczył również minister Michał Cieślak .
Na ten cel gmina Pińczów otrzymała 10 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.
Burmistrz Pińczowa podkreślił, że wsparcie środków rządowych jest bardzo ważne i bez nich realizacja tej inwestycji byłaby niemożliwa. Podziękował za za merytoryczne wsparcie ministrowi Michałowi Cieślakowi. Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję. Gmina Pińczów stara się o status gminy uzdrowiskowej, a tego typu działania bezpośrednio wpływają na ochronę naszego środowiska - powiedział.
Minister Michał Cieślak pogratulował władzom gminy, że są już na etapie rozstrzygnięcia konkursu ofert. Zaznaczył, że to pierwsza z gmin w województwie świętokrzyskim, która realnie przystępuje do wykonywania prac i wykorzystania rządowych środków finansowych z Polskiego Ładu. To bardzo ważna inwestycja, a tych przedsięwzięć w regionie będzie wkrótce znacznie więcej - dodał.
Minister nie krył także zadowolenia, że postępowanie przetargowe wygrała lokalna firma. Podkreślił, że głównym celem programu jest to, aby lokalne firmy wykonywały te inwestycje, co posłuży wspieraniu zatrudnienia i rozwojowi gospodarek lokalnych.
W ramach inwestycji zaplanowano wykonanie pierwszego etapu prac związanych z wykonaniem kanalizacji WOD-KAN w miejscowościach Skowronno Górne, Włochy Brzeście. Zostanie wykonana kanalizacja sanitarna z przepompowniami ścieków i rurociągami tłocznymi.
Zakres zamierzenia inwestycyjnego obejmuje:
a) Wykonanie kanalizacji sanitarnej składającej się z kanałów grawitacyjnych o długości 7 310,00 m, kanałów tłocznych o długości 3 024,50 m, studni rewizyjnych w ilości 280 szt. przepompowni ścieków – 9 szt., oraz przewiertów pod drogami o długości 397,20 m;
b) Obsługę geodezyjną inwestycji, sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej dla wykonanych robót;
c) Wykonanie i montaż 2 szt. tablicy informacyjnej.
Prace będą prowadzone odcinkowo, mają się zakończyć w 2023 roku.
/Artykuł sponsorowany/
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.230.152.133